Konec podzimu za tři body

Konec podzimu za tři body

TJ Ježek Rantířov – TJ Slavoj Eurotech Třešť

0 : 3 (0 : 1)

Poslední podzimní duel už mají za sebou rovněž mladí dorostenci třešťského Slavoje. V sobotu 30. října 2021 v rámci I. třídy dorostu skupina A zajížděli Bobíkem (malý autobus dopravce – pozn. redakce) na hřiště tradičního soupeře do Rantířova.

Začátek utkání, probíhal v duchu vzájemného oťukávání. Až v 23. minutě si hráči Slavoje vypracovali první výraznější příležitost. Jonák vyslal průnikovou přihrávkou na steč Krafku, kterou ale bohužel útočník hostí neproměnil. Ve 29. minutě to byl opět Krafka kdo mohl otevřít skóre. Akce začala dlouhým nákopem stopéra Novotného, ale Krafka se zahnal mimo vhodný střelecký úhel a jeho tečovaný pokus skončil pouze na břevně domácí branky. K první změně skóre tak došlo až těsně před poločasovou přestávkou. Hosté z Třeště získali míč před vlastním pokutovým územím a díky konstruktivní rozehrávce putoval po ose Jonák-Štancl-Krafka a zakončující hráč Šebela 0:1.

Také druhý poločas začal lépe pro hostující celek. V 58. minutě se dostal do zakončení mladičký Štancl, ale jeho střelecký pokus mířil pouze do tyče. Na další přesnou trefu si hráči i diváci museli počkat až do 78. minuty.  Krafka zachytil přihrávku mezi domácími obránci, posunul míč na Červeného, který jej chytře pustil za sebe a Šebela doklepával do prázdné branky 0:2. Definitivní tečku za utkáním udělal v poslední minutě Černoch, který nejprve vyhrál hlavičkový souboj, Krafka sebral odražený míč, zatáhl jej kolem postranní čáry a přihrál Červenému. Šikovný středopolař Slavoje jej přesnou průnikovou přihrávkou skrz pokutové území vrátil Černochovi, který nedal domácímu gólmanovi šanci 0:3.

trenér Adam Pokorný k utkání:

„Dnešní zápas byl v duchu nepřesností a takového uspávajícího fotbalu. Kluky pochválím za bojovnost a za proměňování šancí. Teď kluky čeká zasloužený odpočinek a snad i kvalitní regenerace.“

Branky: 41. a 79. Šebela Dominik, 90. Černoch Matěj

ŽK: 0:0

Rozhodčí: Karlík Ondřej

Sestava: Daněk – Němeček, Jirák, Novotný A., Kříž – Štancl (64. Topinka), Červený, Jonák, Šebela, Černoch – Krafka