Větrnou bitvu k bodu nedotáhli

Větrnou bitvu k bodu nedotáhli

FK Rapotice/Ketkovice – TJ Slavoj Eurotech Třešť

5 : 4 (4 : 2)

V pravé poledne v sobotu 30. října 2021 nastoupili ke svému poslednímu letošnímu soutěžnímu utkání také starší žáci Slavoje. Na hřišti v Ketkovicích sice od rána svítilo sluníčko, ale především foukal silný a studený vítr. Rohové praporky byly prakticky permanentně ohnuty do úhlu 45° a většina přihlížejících diváků z řad rodičů marně hledala místo na sluníčku a zároveň skryté před větrem.

Vstup do utkání se vydařil lépe domácímu celku. Ještě než Slavojáci zjistili, že hlavní rozhodčí už zahájil utkání, lovil Gregor míč ze své sítě. Starší žáci FK své vrstevníky z Třeště očividně zaskočili a i nadále byli aktivnější. Odměnou jim byly další dvě přesné trefy a vedení 3:0. Teprve třetí inkasovaná branka jakoby hosty probudila. Ve 25. minutě si mladičký Vojta Kříž narazil míč s Kubou Komínem, udělal kličku vybíhajícímu gólmanovi a do prázdné branky zaznamenal první branku Slavoje v tomto duelu. O deset minut později se potřetí v zápase prosadil Karaus a vrátil svým barvám tříbrankové vedení. Ne na dlouho. Jen o minutu později totiž Sova vyslal po pravém křídle na zteč Šalandu, který míč zatáhl až k šestnáctce domácích a přihrál Křížovi. Vojta jej přiťuknul proti noze svému staršímu jmenovci a kapitán hostí Daněk přesnou střelou přeloboval domácího brankáře 4:2.

Hned v úvodu druhé půle měl na kopačce kontaktní branku Melichar, ale svůj únik po křídle zakončil střelou nad soupeřovu branku. Nedáš – dostaneš. O minutu později se v rohu pokutového území opřel do míče Chreptún a tvrdou střelou pod víko zvýšil na 5:2. Ani teď to ale mladí fotbalisté Slavoje nevzdávali. V 54. minutě vybojoval ve středu hřiště míč Franta a přihrál jej volnému Komínovi. Po nemoci se vracející hráč hostí si míč dobře zpracoval do pohybu, unikl obráncům domácího týmu a přesně zakončil. V této fázi utkání podržel své spoluhráče několika dobrými zákroky brankář Gregor, když dokázal zlikvidovat střelu domácího útočníka z bezprostřední blízkosti i přímý volný kop mířící do jeho pravé šibenice. Pět minut před koncem se podruhé v hostujícím dresu prosadil Komín, když přesně zakončil přihrávku Melichara po rychlém protiútoku. Na vyrovnávací branku už ale hostům nezbýval čas, a tak si z větrných Ketkovic odváží těsnou porážku 5:4. 

Branky: 1. , 19. a 35. Karaus Vojtěch, 23. Matoušek Tadeáš, 44. Chreptún František – 25. Kříž Vojta, 36. Daněk Vojtěch, 54. a 76. Komín Jakub

Rozhodčí: Mrázek Vít

Sestava: Gregor – Melichar, Novotný, Žádný, Le – Sova, Franta – Košťál, Komín, Pavlíček – Daněk – střídali hokejově: Košťálová, Polednová, Kříž, Červený a Šalanda