Snad bude v pořádku...

Snad bude v pořádku…

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Jiskra Dobronín

2 : 0 (2 : 0)

O uplynulém víkendu měly krajské soutěže mužů na pořadu poslední kolo podzimní části soutěže. Třešťské Áčko, tedy A-tým mužů se letos naposledy představili svým fanouškům na domácím hřišti, kde v neděli 31. října od 14:30 hod. přivítali druhý celek průběžné tabulky I.A třídy sk. A. Mužstvo Dobronína je nejenom druhé v tabulce, ale také v počtu vstřelených branek a co víc i druhý nejméně inkasující tým soutěže.

Začátek utkání byl velmi svižný a lépe vyšel domácímu týmu. Už v 6. minutě u středové čáry zahrával Ivan autové vhazování. Našel volného Hartla, který se tentokrát neukvapil, míč podržel a počkal na náběh svých spoluhráčů. Následně poslal přesnou průnikovou přihrávku za obranu na nabíhajícího Svobodu. Zkušený útočník Slavoje s nabídnutou příležitostí nepohrdl a střelou na bližší tyč rozjásal zhruba stovku přihlížejících fanoušků domácího týmu. Rychlé vedení hráče Slavoje uklidnilo a dál byli lepším týmem. Bohužel překonat obranný val hostí se jim nedařilo. Příležitostí k tomu měli dostatek. Vždyť během první půlhodinky zahrávali šest rohových kopů. To hosté se osmělovali postupně. Poprvé na Pokorného vystřelili až ve 25. minutě, ale se slabou střelou zpoza 16-tky si gólman Slavoje poradil. Úspěšný byl i ve 35. minutě, kdy dokázal zlikvidovat příležitost hostí 2 na 1. A když už byl ve 43. minutě překonán, zastoupil ho na brankové čáře Dušan Lovětínský a odpálil míč do bezpečí. Tou dobou už ale na světelné tabuli svítilo 2:0. Také o druhou branku Slavoje se postarala dvojice HartlSvoboda. Prvně jmenovaný vyhrál v pokutovém území hlavičkový souboj, posunul míč na zadní tyč, kde číhal Svoboda a jeho přízemní centr si gólman Jiskry srazil do vlastní sítě.

Po změně stran to byli opět domácí, kdo byl aktivnější. V jeho úvodu si na centr Tausche naběhl Svoboda, ale jeho pokus hlavou do protipohybu dokázal Kraučík v brance Dobronína efektní robinsonádou lapit. V 55. minutě se po rohovém kopu Svobody dostal do zakončení hlavou stoper Procházka, ale scházela mu přesnost a těsně minul soupeřovu branku. V dalším průběhu druhé půle se hra přelévala ze strany na stranu. Oba týmy si vytvořily několik náznaků příležitostí, ale ke změně skóre už nedošlo. Po více než hodině hry, přesněji v 66. minutě došlo k jiné situaci, která stojí za připomenutí. V souboji o míč se nezaviněně zranil obránce Slavoje Michal Tausch a musel být střídán. Zkušený bek a kapitán týmu patří ke stálicím v sestavě domácích nejenom v této, ale i v minulých sezónách. Letos doposud odehrál plnou porci minut a my věříme, že zranění nebude vážné a do soboty bude v pořádku. O nadcházejícím víkendu totiž krajské fotbalové soutěže mužů mají na pořadu předehrávku prvního jarního kola a fotbalisty Slavoje tak čeká odveta s Dobronínem, tentokrát na jeho hřišti.

Branky: 6. Svoboda Pavel, 39. Kraučík Tomáš (vlastní)

ŽK: 2:2

Rozhodčí: Tomšů Václav – Kůrka Jaroslav, Kopřiva Miroslav

Sestava: Pokorný – Tausch (66. Kubát), Procházka, Lovětínský, Ivan – Fencík, Rod Š. – Pöndl (62. Mareš), Svoboda (74. Jonák), Šimek – Hartl