Slavoj dostal naloženo

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Slavoj Pacov

10 : 0 (3 : 0)

Také podzimní část sezóny I. třídy dorostu sk. A se blíží ke konci. V sobotu 23. října 2021 se letos naposledy představili mladí třešťští dorostenci na domácí půdě, kde přivítali své vrstevníky z dalšího Slavoje, konkrétně ze Slavoje Pacov.

Vstup do utkání vyšel náramně domácím fotbalistům. Hned v 5. minutě se radovali z úvodní branky utkání. To když po krásné kombinaci Jonák posadil míč přímo na hlavu Krafkovi, který zakončil do protipohybu brankáře hostujícího Pacova 1:0. V 15. minutě se radovali opět domácí. Pěkně kopnutý roh od Jonáka si našel Jirák, a zakončil polo rybičkou k tyči 2:0. Ve 23. minutě se opět mohli radovat domácí, ale… Novotný poslal přesný dlouhý míč na nabíhajícího Krafku, ale třešťský útočník svůj samostatný úprk na soupeřovu branku nedokázal zužitkovat. Přesto se domácí fotbalisté před poločasovou přestávkou navýšení skóre dočkali. V čistě vyhraném hlavičkovém souboji sebral míč Šebela, prostrčil jej na Černocha, který upaloval sám na brankáře hostí a na rozdíl od svého spoluhráče přesně zakončil 3:0.

Po poločasové přestávce už to byla pouze hra na jednu branku. V 58. minutě získal míč ve středu hřiště Jonák, prostrčil na Krafku, který tentokrát mířil přesně a navýšil vedení svého týmu na 4:0. V 65. minutě si narazil míč před vápnem hostí ŠebelaKrafkou a prvně jmenovaný zakončil levou nohou přesně k tyči soupeřovi branky 5:0. O tři minuty později se skóre měnilo znovu. Po ose Kříž, Krafka, Černoch se o to postaral zakončující Němeček 6:0. V 78. minutě využil hezké kombinace u postranní čáry Černoch, který nedal brankáři hostí šanci a zakončil pod břevno 7:0. V 82. minutě naservíroval krásný centr mladičký Gregor na nohu Krafkovi, který završil hattrick 8:0. V 85. minutě se zrodila krásná kombinace středem hřiště, přišla průniková přihrávka na Černocha, který naservíroval před prázdnou bránu Krafkovi 9:0. Poslední gól utkání vstřelil mladičký Slavoják Gregor, který naskočil do prvního utkání za dorost, a hned se mu podařilo skórovat na konečný stav utkání 10:0.

trenér Adam Pokorný k utkání:

„Kluky za dnešní výkon velice chválím. Hráli krásný kombinační fotbal, který byl efektivní. Je pravdou, že hráči z Pacova měli taky svou kvalitu ale nevyužili pár šancí, které měli a přestalo je to bavit. Pochvala jde určitě taky za mladými hráči ze st. žáků, kteří opět předvedli krásný výkon. Čeká nás poslední zápas v Rantířově, kde to nebude vůbec jednoduché. Dnes jsme využili skoro všechny šance, které jsme si vypracovali a kluky to bavilo.“

Branky: 6., 58., 82. a 85. Krafka Kurt, 43. a 78. Černoch Matěj, 16. Jirák Vojtěch, 65. Šebela Dominik, 68. Němeček Jakub, 90. Gregor Tomáš