2:0 = Csaplárova past i u žáků

2:0 = Csaplárova past i u žáků

TJ Slavoj Eurotech Třešť – Tatran Ždírec nad Doubravou

3 : 3 (2 : 0)

V pravé poledne v neděli 24. října 2021 necelou půlhodinku po svých starších spoluhráčích nastoupili ke svému poslednímu domácímu soutěžnímu utkání také mladší žáci Slavoje. Stejný soupeř, stejný den, stejné místo, ale úplně jiná hrací plocha. Na rozdíl od předchozího utkání už sluneční paprsky jinovatku rozpustili a jediní, kdo se třásli zimou, tak byli pouze trenéři obou týmů, neboť na budovou kryté střídačky sluníčko nedosáhlo.

Do utkání vstoupili lépe mladí Slavojáci. Hned ve druhé minutě přetlačil Rosťa Říha v souboji o míč hostujícího stopéra a tváří v tvář gólmanovi poslal míč po zemi přesně za  zadní tyčku 1:0. Rychlé nabyté vedení jakoby domácí mladé fotbalisty ukolébalo a na dlouhou dobu přenechali iniciativu hostům. Mladší žáci Tatranu sice byli častěji na míči a hra se převážně odehrávala na jejich útočné polovině, ale bez výraznějších brankových příležitostí. Pár minut před poločasovou přestávkou předvedli domácí pěknou kombinační akci. Vše začalo na levém křídle u šikovného Adama Šalandy, který přesně našel v náběhu Rosťu Říhu. Rosťa to neuspěchal a předložil na střed pod sebe proti noze Adamu Červenému, který tvrdou střelou „pod víko“ zařídil pro domácí dvoubrankové vedení.

Druhý poločas otevřel tlak hráčů Tatranu a jejich snaha o korigování výsledku. To se povedlo ve 43. minutě, když hostující Pleva vystihl špatnou  rozehrávku Slavoje a získaný míč uklidil do sítě. Uběhly pouhé tři minuty a bylo to opět o dvě branky. Ještě na vlastní polovině poslal Filda Žádný přesnou přihrávkou za obranu na zteč Rosťu Říhu. Ten od půlící čáry běžel sám na hostující branku a pro změnu střelou na přední tyč vrátil Slavoji dvougólové vedení. Z toho se domácí Slavojáci radovali pouhých pět minut. Ve středu hřiště dostal od svých spoluhráčů přihrávku Pleva a předvedl pěknou individuální akci. S míčem prošel po křídle až k brankové čáře, po té se podél čáry a stopéra Slavoje prosmýkl až před gólmana Vojtu Kříže, udělal mu kličku a pohodlně zavěsil. Definitivní a remízovou tečku za utkáním udělal deset minut před koncem po rohovém kopu a dorážce Čalkovský.

Branky: 2. a 47. Říha Rostislav, 34. Červený Adam – 43. a 52. Pleva Zdeněk, 60. Čalkovský Jan

Rozhodčí: Hanzl Daniel

Sestava: Kříž –  Lhotka, Rodek, Smolík – Dušek, Žádný, Červený, Polák – Říha – střídali hokejově: Nosek, Rolák, Hink, Jurač, Šimek, Šalanda