Po bezzubém poločase nevídané brankové hody

Po bezzubém poločase nevídané brankové hody

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Tatran Červená Řečice B

8 : 1 (0 : 0)

K poslednímu odloženému zápasu pozimní části sezóny nastoupil Celtik v neděli 17. října dopoledne proti „Béčku“ Červené Řečice. Možná to zavinil trávník pokrytý jinovatkou, možná nezvykle brzký začátek už v 10:00, prostě domácí borci sice měli územní převahu, vytvářeli si spoustu šancí, ale mušku měli tentokrát vychýlenou. Brankou neskončily ani příležitosti Pěndy, ani Páji Svobody, Lovči Sr. nebo Heryho – všichni jmenovaní si naštěstí spravili chuť ve druhém poločase. První půle tak skončila bez branek – hosté žádnou šanci neměli, domácí je trestuhodně spalovali.

Začátek druhého dějství se povedl lépe hostům, kteří po brejku a pohledné kombinaci otevřeli v 47. minutě skóre. Ale jako už po několikáté v této sezóně, trefa Vojty Puldy jenom probudila domácí střelce a spustila úžasný brankostroj. O vyrovnání se postaral Lovča Sr., když se elegantně uvolnil ve vápně a precizním lobem pokořil brankáře hostí, o dvě minuty později tento hráč opět ukázal, že bolavé koleno ho už nelimituje a chce se porvat o místo v základní sestavě, a odvážným skluzem ala Jirka Sloup předložil míč před zívající branku Řečice Herymu, který, známý jako notorický spalovač šancí, tentokrát nezaváhal a otočil skóre. Pak přišly chvíle slávy Pěndy, když v 60., 64. a 73 minutě zkompletoval hattrick. Bravo!!! V 78. minutě opět předvedli fotbalovou chytrost a um Michal Lovča a Pája Svoboda, prvně jmenovaný parádní přihrávkou proměnil stopery soupeře ve statisty a Pája pak dokončil započaté dílo přesným přehozením padajícího gólmana. Hosté už se těšili, až mladý rozhodčí, Adam Dolejš, zápas ukončí, ale bohužel pro ně ještě museli spolknout dvě hořké pilulky, když se opět prosadili Michal s Pájou.

Rozloučení s podzimem se náramně vydařilo, dvacet spokojených diváků nejednou zatleskalo krásným fotbalovým akcím, nechyběla ani artistická vložka a borci Celtiku se aspoň na chvíli ocitli na prvním místě tabulky, z něhož je však za pár hodin sesadil suverénní tým Pelhřimova C. Avšak díky výhře obou mužstev by mohl být jarní souboj o primát v „pralesní lize“ ještě zajímavý.

Branky: 60., 64. a 73. Pěnička Tomáš, 54. a 87. Lovětínský Michal, 78. a 89. Svoboda Pavel, 56. Herkner Josef – 47. Pulda Vojtěch

ŽK: 0 : 1

Rozhodčí: Dolejš Adam

Sestava: Jindřich – Fencík J., Lovětínský D., Bartušek S., Gregor – Růžička, Lovětínský M., Svoboda P. Svoboda F. – Novák, Pěnička – střídali hokejově: Veselý L., Hochman, Fencík M., Derganz a Herkner J.