Září měsíc náborů

Září měsíc náborů

Fotbalový oddíl TJ Slavoj Eurotech Třešť ve spolupráci s Okresním fotbalovým svazem Jihlava a Krajským fotbalovým svazem Vysočina a především pod záštitou Fotbalové asociace České Republiky uspořádali v pátek 24. září 2021 ve fotbalovém areálu na ulici Josefa Hory sportovní den pro děti základní a mateřské školy Třešť.

Měsíc náborů je akce, pořádaná od roku 2014 dvakrát do roka (v květnu a v září) vždy přibližně na osmdesáti místech naší vlasti a je tak již pevnou součástí fotbalového prostředí v České republice. Tyto akce mají za cíl ukázat dětem krásy a smysl sportu a v nejlepším případě je přivést na fotbalové trávníky do klubů.

Hráči a trenéři místního fotbalového oddílu si na travnatém hřišti pro zhruba 120 dětí ve věku 5 až 7 let připravili spoustu různých soutěží zaměřených nejenom na fotbal, ale na sport a pohyb obecně. Na šesti stanovištích si děti postupně vyzkoušeli hru na honěnou, minifotbal 3 na 3 na minibranky, opičí dráhu, slalom s míčem, sbírání pokladů, střelbu na branku a další. Samozřejmostí bylo i dodržování pitného režimu, které je při sportování a fyzické zátěži obzvláště důležité. Před odchodem potom všichni malí sportovci dostali od organizátorů malý balíček se sladkou odměnou, drobnými dárky od partnerů a pozvánkou do fotbalového oddílu.

„Myslím, že sportovní dopoledne na našem fotbalovém hřišti se povedlo. Děti soutěžily s ohromnou chutí a zápalem. Počasí nám tentokrát příliš nepřálo, a tak jsme i vzhledem k epidemické situaci a s ní souvisejícími opatřeními museli akci rozdělit a pro děti z prvních tříd jsme sportovní dopoledne uspořádali samostatně o týden později. Tady je na místě poděkovat ředitelce Mateřské školy Třešť paní Mgr. Evě Chvátalové a řediteli Základní školy Třešť panu PaedDr. Václavu Trnkovi za vstřícnost a za to, že nám malé školkáčky a školáky či školačky na akci uvolnili. Věřím, že jsme dětem ukázali krásu a smysl pohybu a že některé z nich již brzy uvidíme běhat či hrát fotbal na našem či jiném hřišti“, zhodnotil akci jeden z organizátorů pan Jaromír Štancl, šéftrenér přípravek TJ Slavoj Eurotech Třešť.

Kompletní fotogalerii z této akce naleznete zde.