Výsledek lepší něž výkon

Vysočina Petrovice – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

3 : 6 (1 : 2)

Za krásného slunného počastí nastoupili v neděli 3. října od 15-ti hodin hráči Slavoje na hřišti v Petrovicích. Je třeba domácí pochválit, protože i zde se jim podařilo proměnit hrbolaté drnoviště v kvalitní hrací plochu, na níž se člověk nemusí bát, že si zvrtne kotník. Příjemná změna.

Borci Celtiku nastoupili po více než vlažném rozcvičení na hřiště v až přílišné pohodě. Hráli nedůrazně, nedostupovali soupeře, přihrávky postrádaly důraz, takže je soupeř mnohokrát vystihl a hrozil protiútokem. Tato laxnost se našim borcům vymstila hned v 5. minutě, kdy po rychlém výpadu skóroval Kučera.

Tým Třeště se tentokrát dostával do tempa ještě pomaleji, než jak je tomu zvykem, hráči prohrávali nezvykle hodně soubojů. Jak trefně poznamenal Standa Bartušek na skupině Celtiku – hlava by chtěla, ale tělo už neposlouchá. Nepřesnost na kopačkách nám ale paradoxně pomohla v 17. minutě, kdy nepovedený centr Honzy Klímy skončil v síti domácích. Obraz hry se začal postupně měnit, hosté se osmělovali a individuální akcí se blýskl stále ambiciózní Zbyněk Růžička, pronikl do vápna, byl faulován a následoval pokutový kop. K němu se postavil Luboš Veselý, který už má naopak jedinou ambici – přežít zápas ve zdraví. Do té doby jenom „vysedával“ na lavičce, aby nabídl místo v sestavě mladším, nicméně penaltu bez problémů proměnil. Do kabin se odcházelo za stavu 1:2.

Druhý poločas opět začali lépe domácí, když Jindru překvapila střela z trestného kopu, a vyrovnali na 2:2. Pak následovala fáze zápasu, která by se dala pojmenovat „festival zahozených šancí“, ale aspoň některé skončily brankou. Prosadil se rychlý Honza Šmach, tvrdou střelu Honzy Nováka si do sítě srazil gólman domácích, další průnik rychlého Růžičky zužitkoval Jakub Pittner a chytrou přihrávku Franty Svobody přetavil v šestý gól opět Honza Klíma. Domácím se podařilo už jen korigovat výsledek Spáčilem z problematicky nařízeného pokutového kopu.

Stínem jinak slušně hraného utkání je nezaviněné zranění Pavla Svobody, které doufejme nebude mít vážnějších následků. Zápas se dohrával v pohodě a většina z nás už byla myšlenkami v Praze, kde se hrálo tří sté derby Sparta – Slávie, které tentokrát, konečně po tolika letech, ale zaslouženě, skončilo vítězstvím Sparty. Hoši děkujem!!! Ať žije fotbal!!!

Branky: 5. Kučera Jan, 48. Mádle Aleš, 70. Spáčil Miroslav (p.k.) – 17. Klíma Jan, 33. Veselý Lubomír (p.k.), 49. Šmach Jan, 61. Novák Jan, 78. Pittner Jakub, 89. Klíma Jan