Sousedi se rozešli smírně

Sousedi se rozešli smírně

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Sokol Rozsochatec

3 : 3 (2 : 1)

Již 10. kolo I.A třídy Kraje Vysočina bylo na pořadu o prvním říjnovém víkendu. V jeho rámci se v neděli od 15-ti hodin A-tým mužů třešťského Slavoje představil svým fanouškům na domácí půdě, kde přivítal svého souseda v průběžné tabulce celek Sokola Rozsochatec.

Kdo s fanoušků zaváhal a cestu na fotbalové hřiště v ulici Josefa Hory si našel až později, přišel o úvodní branky utkání. Už v 6. minutě se totiž domácí ujali vedení. Po levém křídle utekl obraně Sokola Šimek. Na hranici pokutového území si míč zasekl, nechal proklouznout obránce a na bližší tyč prostřelil gólmana Aleše Bílka. Z vedení se však fotbalisté domácího Slavoje příliš dlouho neradovali, neboť hned o minutu později neuhlídali standardní situaci hostí. Obrana Slavoje nechala před vlastní brankou hráče Rozsochatce si centrovaný míč zpracovat, otočit se s ním a přesně nabít spoluhráči. Na křížnou střelu Jakuba Bílka Pokorný nedosáhl a míč tak skončil přesně za zadní tyčkou. I dál byli aktivnější domácí fotbalisté. Přesto se skóre měnilo až v závěru první půle. Na dlouhé autové vhazování Tausche si za obranu Sokola naběhl Štěpán Rod a předložil míč pod sebe Ivanovi a ten těsně před odchodem do kabin vrátil vedení domácímu celku.

V úvodu druhého poločasu byli aktivnější hosté a vytvořili si několik nebezpečných standardních situací v blízkosti domácí branky. V této fázi utkání se hráčům Slavoje nedařila kombinace, nedokázali delší čas udržet míč na svých kopačkách a zbytečnými nedovolenými zákroky dávali soupeři možnost ohrozit Pokorného branku. Jako blesk z čistého nebe přišla v 63. minutě jednoduchá přímá kombinační akce, když Štěpán Rod vysunul na levém křídle Šimka, ten míč zatáhl do šestnáctky a předložil jej na půlkruh přesně na střelu nabíhajícímu Ivanovi. Následovala dělovka, která málem protrhla síť Bílkovi branky 3:1. Ani dvougólové vedení však na tříbodový zisk nestačilo. V 79. minutě zahrávali hosté rohový kop a na zadní tyči se v chumlu nejlépe zorientoval Plodík a vykřesal pro hosty naději. Prakticky ihned po rozehrávce se opět řítil na gólmana Sokola Šimek, ale Bílek byl včas venku z branky a Šimkovu střelu zlikvidoval. Nedáš dostaneš. Bílek okamžitě rozehrál rychlý protiútok do rozhozené obrany a Eisenvort tečovanou střelou zpoza šestnáctky zařídil pro hosty alespoň bod.

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Je to pořád dokola. Směrem dopředu mnohdy vymýšlíme složité přihrávky vzduchem, namísto jednoduché hry po zemi do nohy případně do uličky za obranu. Před šestnáctkou soupeře jsme málo důrazní a nedokážeme si ani vytvořit tlak po standardní situaci. Na druhé straně zase naopak soupeři dovolíme těch standardních situací před naší brankou až příliš mnoho. Ale máme relativně mladé mužstvo a já věřím, že se budeme zlepšovat.“ 

Branky: 6. Šimek Jakub, 44. a 63. Ivan Daniel – 7. Bílek Jakub, 79. Plodík Lukáš, 81. Eisenvort Jakub

ŽK: 1:2

Rozhodčí: Machát Oldřich – Beneš Tomáš, Krondráf Jan

Sestava: Pokorný – Tausch, Fencík, Lovětínský, Lupač – Ivan, Budíček – Pöndl (75. Rod T.), Gutwald, Šimek (87. Červený) – Rod Š.