"Csaplárova past" opět zafungovala

„Csaplárova past“ opět zafungovala

SK Habry – TJ Slavoj Eurotech Třešť

3 : 3 (1 : 3)

V neděli 19. září dopoledne se mladí třešťští dorostenci představil v rámci 6. kolo I. třídy dorostu sk. A představili na hřišti SK Habry. Habry je malé městečko (necelý 1000 obyvatel) na půli cesty mezi Havlíčkovým Brodem a Čáslaví s bohatou minulostí sahající až do 12. století (Habry).

Vstup do utkání Slavoji nevyšel podle představ, hned v 1. minutě utkání udělal Jirák chybu, kterou dokázali domácí potrestat 1:0. V 10. minutě podržel Třešťské dorostence brankář Kousal, který vytáhl krásný zákrok po standartní situaci domácích. V 17. minutě začal přesným nákopem akci Kousal na Krafku, který prostrčil na nabíhajícího Červeného, ten nacentroval míč do vápna, kde si dokázal dobře naběhnou Šebela, který uklidil míč do sítě 1:1. V 26. minutě se radovali hráči Slavoje podruhé. Domácímu hráči skočil míč na ruku a rozhodčí bez váhání odpískal pokutový kop, ten si vzal na starost Krafka a s přehledem proměnil 1:2. Ve 27. minutě měl možnost opět Krafka skórovat, ale domácí brankář ho vychytal. 33. minuta byla pro hráče Slavoje radostná. Jonák, který zahrával rohový kop si všiml Jiráka, který si dobře odskočil od bránícího hráče. Jonák mu dal razantní přihrávku a Třešťský stoper s přehledem uklidil míč do sítě 1:3. Více toho první poločas nenabídl.

Druhý poločas začal opět pro hráče Slavoje špatně. V 52. minutě přišel dlouhý míč za obranu, kdy Kousal vyběhl ale netrefil míč, přišlápl hostujícího útočníka, který ale souboj ustál, ale míč byl už v rohu velkého vápna, kam přiběhl Jirák, který vyhrál souboj rameno na rameno, rozhodčí to posoudil jako nepřiměřenou hrubost v souboji a tak odpískal pokutový kop. Ten hráči domácích proměnili 2:3. V 65. minutě došlo k vyrovnání, to když hostující hráč napřáhl z půlky hřiště a překopl Kousala, který nestihl zareagovat. Po vyrovnávací brance domácích se hráči Slavoje ještě snažili zabojovat o tři body. Bohužel když to nebyla branková konstrukce, tak to byla střela doprostřed brány, se kterou si gólman SK poradil. Více už se v zápase nestalo.

trenér Adam Pokorný k utkání:

„Vstup do utkání nám nevyšel. Naše vstupy do utkání jsou jako na houpačce. Mrzí nás neproměňování šancí a taky nám chybělo to fotbalové štěstíčko. Ke konci utkání jsme tlačili ale trápí nás efektivita. Klukům ze st. žáků opět děkuji. Sice se všichni na hřiště nedostali ale v kabině jsem jim řekl jaký byl důvod.“

Branky: 3. Gondek Jiří, 54. Císař Erik (p.k.), 66. Tlapák Adam – 18. Šebela Dominik, 28. Krafka Kurt (p.k.), 34. Jirák Vojtěch