Slavoj držel míč, ale Slavoj dával branky

Slavoj držel míč, ale Slavoj dával branky

FC Slavoj Žirovnice – TJ Slavoj Eurotech Třešť

3 : 0 (2 : 0)

V sobotu 4. září se naši dorostenci, v rámci 4. kola 1.A třídy skupiny A, ve 13:00 hod. představili na hřišti v Žirovnici. Ta byla v dosavadním průběhu soutěže stoprocentní a co víc neobdržela ještě ani jednu branku. Bylo tedy na svěřencích trenéra Pokorného, aby se to pokusili změnit.

Již vstup do utkání se však třešťským fotbalistům nepovedl. Hned v 10. minutě utkání propadli ze standartní situace, po vysokém míči a Daněk musel lovit míč ze své sítě. Pak však hosté převzali iniciativu a drželi častěji míč na svých kopačkách. V 39. minutě ale nedokázali zachytit rychlou rozehrávku autového vhazování.  Kolem pomezní čáry se tak řídil zcela osamocený hráč Žirovnice a našel přihrávkou pod sebe svého spoluhráče. Pro útočníka domácího fotbalového klubu  pak nebyl problém uklidit jej za záda bezmocného brankáře Třeště. O poločasové přestávce tak na světelné tabuli svítilo 2:0.

Na začátku druhé půle měli hráči Slavoje několik brankových příležitostí, ale ke vstřelení branky je využít nedokázali. V 60. minutě musel zasahoval Daněk, když po zbytečné standartní situace odvracel míč na rohový kop. O  10 minut později se dostal ke slovu znova, po velmi netaktickém faulu Jiráka před pokutovým územím. Krásnou a tvrdou střelu domácích dokázal ještě Daněk vyrazit na břevno, ale díky pomalé reakci nezvládla třešťská obrana uklidit míč do bezpečí. Nejrychleji totiž zareagovali hráči Žirovnice a dorazili míč do sítě. V 80. minutě měl největší třešťskou šanci zápasu Jonák, když po faulu na Krafku zahrával přímý volný kop před šestnáctkou domácích. Střelou přes zeď chtěl překvapit brankáře Žirovnice, ten ale jeho úmysl přečetl a Jonákův pokus zlikvidoval.

Trenér Adam Pokorný k utkání:

„Opět nám začátek utkání nevyšel podle představ. Hned v 10. minutě jsme inkasovali. Kluci ale bojovali, většinou plnili moje pokyny a byl to z naší strany dobrý a kombinační fotbal. Jen nám vázne finální fáze, ale na tom zapracujeme. Opět bych chtěl poděkovat klukům z žáků, kteří nás doplnili a opět předvedli kvalitní výkon.“

Branky: 13. Pacholík Pavel, 42. Kosma Andrej, 71. Drápal Matyáš

Rozhodčí: Půlpán Ondřej

ŽK: 1:5

Sestava: Daněk F. – Kříž L, Novotný, Jirák, Franta – Černoch, Jonák, Červený, Novotný (46. Šebela), Komín – Krafka