Jako na houpačce

Vysočina Petrovice – TJ Slavoj Třešť C

2 : 7 (1 : 1)

V neděli 11. října se Celtic představil v 15:00 hod. v rámci 8. kola IV. třídy Pelhřimovska proti ambicióznímu celku Petrovic na zbrusu nové umělé trávě v Humpolci. Kvůli souběžnému utkání Benficy se tentokrát nemohli účastnit všichni její hráči, kteří již tradičně C tým Slavoje podporují. I tak se ale na hřišti představila kvalitní sestava doplněná například o Martina Mareše.

Zápas se od začátku nesl ve svižném tempu a v první půli byli domácí Celtiku více než vyrovnaným soupeřem. Podnikali nebezpečné protiútoky, které hosté hasili často na poslední chvíli. Ve 25. minutě opět ztratili na polovině domácích míč, ti se rychle posunuli až brance Celtiku a po několika následných nepřesnostech hostí skončil míč za zády Jindry, který ovšem jinak svůj tým tradičně podržel.

Jako na houpačce se musel během zápasu cítit Franta Svoboda, který v 33. minutě po skvělém uvolnění od Maryho zachoval chladnou hlavu a mazácky nedal golmanovi šanci. V té chvíli byl nahoře, ale jeho chvíle měly ještě přijít.

V druhé půli už se začala stále víc a víc projevovat zkušenost a fotbalovost hráčů z Třeště a měnilo se i skóre. V 59. minutě prošel míč z perfektně zahraného rohového kopu po čáře až k nehlídanému Prochymu, na kterého už zívala jenom prázdná brána. V 66. minutě přišla další fotbalová lahůdka. Trestný kop – 20 m od branky – exekutor Mary – střela přes zeď – „brankář“ domácích se shýbá, aby lehkou žabku sebral, ale k údivu všech hostí (domácí už před kopem avizovali, že to bude gól) mu lehký míč proklouzl mezi prsty do sítě. Pak si vzal na chvíli režii zápasu do svých rukou jinak opravdu skvěle hrající Fery Svoboda. Nejprve se dostal do samostatného úniku a pelášil sám na branku. Domácí už se nevraceli, protože z 33. minuty věděli, jaký to je střelec, a hosté už se radovali ze zvýšení náskoku. Předčasně. Housle nevyšly, brejk gólem neskončil. Nedlouho poté opět Franta ztratil míč na půlce – pokus o druhé housle opět neúspěšný – a domácí se následným gólem dostali zpět do zápasu. Jak sám Franta řekl, místo aby to bylo 1 : 4, je to 2 : 3. Jeho následná slova už jsou nepublikovatelná … Houpačka spadla dolů … Naštěstí pro Celtik se chvíli potom probudil „bomber“ Honza Janák a krásnou hlavičkou po rohovém kopu opět zvýšil na dvoubrankový rozdíl. To domácí definitivně srazilo do kolen. Zápas už se pak dohrával jen z povinnosti a další branky do domácí sítě vstřelili ještě znovu Martin Mareš, prosadil se i neúnavný Zbyněk Růžička a účet uzavřel přes celé hřiště sprintující Jirka Krejčí.

Jak to vypadá, kvůli epidemii korona viru se poslední podzimní kolo sezóny 2020/21 zřejmě nedohraje a co bude na jaře? To ví jenom ten nahoře … pro voliče hnutí ANO podotýkám, že tím myslím Pánaboha.

Branky: 25. Mádle Aleš, 73. Folejtar Jan – 33. Svoboda František, 59. Procházka Ondřej, 66. Mareš Martin, 76. Janák Jan, 81. Růžička Zbyněk, 89. Mareš Martin, 90. Krejčí Jiří

Rozhodčí: Dolejš Adam

ŽK: 0:0

Sestava: Jindřich Jindřich, Lubomír Veselý, Standa Bartušek (K), Ondřej Procházka, Zbyněk Růžička, Miroslav Fencík, Martin Mareš, František Svoboda, Pavel Kubala, Jan Janák, Krejčí Jiří – hokejově střídali: Michal Vondrák