3 střely - 3 branky

3 střely – 3 branky

TJ Slavoj Třešť B – TJ Sokol Kněžice

0 : 3 (0 : 0)

V neděli 11. října čekalo Benficu utkání podzimu. Proti nim se představil tým, který již v loňské Coronavirem pozastavené sezóně neohroženě kráčel za postupem do 1. B třídy. I letos si vybudoval solidní náskok, neboť vyhrál všech 8 utkání, ke kterým nastoupil, se skóre 48:8. Kvůli tomu, že předchozí den odehrál svůj zápas A tým, a kvůli opatřením, která budou od pondělí platit mohl trenér Stanislav Petr posílit družstvo o několik hráčů z A týmu. Jedinou kaňkou tak bylo, že na lukrativní a očekávané utkání se nemohli dostavit diváci.

A že by bylo na co se koukat, ukázaly hned úvodní minuty. Slavoj do zápasu vlétl po hlavě a hned přebral otěže utkání. Ještě neuběhlo ani 5 minut a Kourek v hostující bráně si musel rovnat zeď při standardní situaci. Po centru Pavla Svobody se však domácím nepodařilo umístit míč mezi tři tyče. I nadále se Slavoji dařilo to hlavní. Ze hry hostí se hlavně zásluhou Martina Kubáta naprosto vytratilo útočné eso a hlavní zbraň Kněžic František Krupica. Hosté proto využívali zejména jeho bratra, bývalého brankáře Tondu, kterého hledali dlouhými míči. I přes jeho výšku však obranná řada Slavoje fungovala skoro bezchybně, a tak Petr Císař za jejich zády neměl prakticky žádnou práci. To na druhé straně hřiště nejednou hostům přebíhal mráz po zádech, když se do pokutového území snášeli centrované míče od Pavla Svobody, ať už z rohu, přímého kopu nebo ze hry. Ve výsledku se však dostat míč až za Kourkovi záda nikdy nepodařilo, a tak se do kabin odcházelo za vyrovnaného stavu.

Do druhé půle přichystal trenér domácích hned dvojí střídání. Možná i díky tomu to byli i nadále hráči Slavoje, kdo držel míč a tvořil si šance. Hosté spoléhali zejména na brejky a příležitostné chyby. Byla to ale Benfica, která se mohla v 100% šanci ujmout vedení. Nejprve z levé strany posílal míč Pavel Svoboda pod sebe na Luboše Hartla, který díky nečekanému výskoku přestřelil bránu levou nohou. Poté se role prohodily. Luboš vyhrál souboj, obešel hráče a před vybíhajícím Kourkem poslal míč Pavlovi. Tomu však zase nepřál branku výskok míče, proto i zkušený matador pravou nohou přestřelil prakticky prázdnou bránu. A tak se ke slovu dostali hosté. Po chybě v domácí rozehře a rychlém kontru 3 na 2 vše kombinačně vyřešili. Ačkoliv Antonín Krupica nevystřelil úplně nejlépe, domácí brankář Císař na míč jen těsně nedosáhl. Slavoj pak trochu otevřel zadní řadu a vrhl své snahy do útoku, neboť cítil, že může vývoj utkání otočit. Bohužel přišla nešťastná ruka Šmacha ve vlastní šestnáctce a pokutový kop. I ten nezahrál Salák úplně nejlépe a Císař si na míč dokonce sáhl. Vytěsnit jej však nedokázal, a tak šli hosté do dvoubrankového vedení. Slavoj nic nevzdával, ale brzy přišla další rána. Po mírné neshodě Míry Svobody a Petra Císaře, první jmenovaný odehrál v souboji míč tak nešťastně, že se dokutálel až do domácí brány. Když se pak v samotném závěru po rohu od Honzy Šmacha neujal ani krásný pokus Martina Kubáta, který vykopli hosté z brankové čáry, skončil pro domácí zápas podzimu, trochu nešťastně prohrou 0:3.

Domácí mohla po zápase jen trochu utěšit slova chvály z řad Kněžic. To však na výsledku utkání nic nezměnilo. Benfica se tak dost možná loučí s podzimní částí sezóny porážkou. O tom, jestli tomu tak bude nebo se k fotbalu ještě před zimní přestávkou vrátíme, Vás budeme informovat hned, jak se k nám tyto informace dostanou.

Branky: 60. Krupica Antonín, 81. Salák Filip (pen.), 84. Svoboda Jaromír (vl.)

Rozhodčí: Ryšánek Zbyšek – Křížová Adriana

ŽK: 3:3

Sestava: Císař – Tausch, Kubát, Svoboda J., Lašan – Budíček (46. Pittner), Vrátil (60. Lupač) , Gutwald, Šmach – Švejda (46. Hartl), Svoboda P. (84. Kříž)