Ach ty šance...

Ach ty šance…

TJ Slavoj Třešť  C– TJ Sokol Vyskytná

2 : 0 (0 : 0)

Dvě vítězná utkání na hřištích soupeřů měli před uplynulým víkendem za sebou matadoři z třešťského Celticu. Navázat na ně chtěli v neděli 04. října 2020, kdy na domácí půdě přivítali mužstvo Vyskytné. Že to nebude lehký soupeř, bylo patrné už z postavení v průběžné tabulce. Borci z Vyskytné ztráceli před tímto utkáním na Celtic na 4. příčce tabulky jediný bod a například před týdnem doma vyprovodili rezervu Jiřic v poměru 10:3.

Hned od úvodu utkání se ukázalo, že dnešní zápas nebude procházka růžovým sadem. Celtic sice většinou držel míč a rozvíjel své útočné snahy, ke střelám se však často nedostával. Hosté pak těžili především z rychlosti svých mladých útočníků při brejcích, které je nejednou přiblížili k vedoucí brance. Domácím příznivcům tak musel přeběhnou mráz po zádech při několika akcích, které proběhly jako přes kopírák. Rychlostní souboj u lajny a centr do šestnáctky… Ten však nezakončil ani jeden ze dvou hráčů, kteří se pohybovali v okolí značky pro pokutový kop a měli tak před sebou úplně odkrytou prázdnou bránu. Když na útočné polovině nedokázal mezi tři tyče umístit svůj pokus z přímého kopu ani Pavel Svoboda, odcházelo se do kabin za nerozhodného stavu.

Druhá půle z počátku nepřinesla moc změn. Slavoj držel míč, kombinoval, ale k přímému ohrožení brány dlouho dobu nedocházelo. Změna přišla až v 61. minutě. Pavel Svoboda poslal míč Tomáši Pěničkovi a ten mu jej patou prodloužil. První jmenovaný pak nabídkou nepohrdl a uklidil míč za záda strážce svatyně Vyskytné Drahného. Tím se nastartovala útočná mašina Celticu posílena hráči Benfici. V 69. minutě si narazil míč Honza Šmach s Michalem Křížem a střelou do prázdné brány navýšil vedení domácích. Pak už to ale byla jen přehlídka spálených šancí. Svou příležitost si vytvořila drtivá většina útočících hráčů Slavoje (mimo jiné Pěnička, Kříž, Vrátil, Šmach, Kubala, Svoboda, ale i další). Bohužel z různých důvodů – nepřesnost v zakončení, nerovnost terénu aj. – se jim nepodařilo navýšit své vedení. A jelikož ani celek Vyskytné si v druhé půli nevytvořil žádnou významnou příležitost, odcházel Celtic z tohoto utkání po výhře 2:0 se třemi body.

několik fotomomentek z utkání od Zuzky Bartuškové naleznete zde.

Branky: 61. Svoboda Pavel, 69. Šmach Jan

Rozhodčí: Reich Milan – Reich Ondřej

ŽK: 1:1

Sestava: Jiří Kousal – Zbyněk Růžička, Stanislav Bartušek, Miroslav Maryška, Miroslav Fencík, Antonín Svoboda, Pavel Svoboda, František Svoboda, Jan Janák, Roman Bartušek, Tomáš Pěnička – hokejově střídali: Pavel Kubala, Josef Herkner, Jan Vrátil, Jan Šmach a Michal Kříž