Věkový a výškový rozdíl byl obrovský

Věkový a výškový rozdíl byl obrovský

TJ Slavoj Třešť – SK Habry

1 : 6 (1 : 3)

V dalším utkání I. třídy dorostu skupina A se dorostenci Slavoje představili na domácí půdě. V sobotu 03. října 2020 byl jejich soupeřem celek Habrů, jenž byl v průběžné tabulce hned před nimi a v případě výhry jej hráči Slavoje mohli přeskočit. Bohužel v základní sestavě se nemohli objevit hned dvě opory – gólman Pokorný (po zranění) a především kapitán Fencík, který je zároveň pilířem defenzívy v A-týmu mužů a vzhledem k herní krizi týmu a vykartovaným hráčům musel být stoprocentně připraven na nedělní duel mužů. Oba nakonec do utkání, díky drobným zraněním spoluhráčů, naskočili v jeho průběhu. Jednoduše proto, že více hráčů už v této kategorii Slavoj nemá.

Do utkání vstoupili třešťští dorostenci nejlépe jak mohli. Hned v 6. minutě se míč z levé strany dostal do pokutového území k Patriku Topinkovi, ten sám před brankářem zachoval chladnou hlavu a poslal tak hráče Slavoje do rychlého vedení. To mohli domácí ještě v dalších minutách navýšit, kdy útočné duo Kurt Krafka a Patrik Topinka zatápěli hostující obraně rychlými kontry, ale bohužel se jim z protiútoků nepodařilo dostat míč za záda hostujícího brankáře. Odpověď hráčů Habrů na sebe nenechala dlouho čekat, když se prosadili po rohovém kopu a využili svůj věkovou a výškovou převahu. V 17. minutě šli hosté do vedení, když se po zbytečné a nepřesné malé domů prosadili podruhé v zápase. V dalších minutách se hrál vyrovnaný zápas, bohužel po půlhodině hry přišla ztráta na polovině hřiště, kterou hosté potrestali rychlým protiútokem a přesnou střelou pod vybíhajícím Kousalem. První poločas tak skončil po slibném začátku Slavoje 1:3 ve prospěch soupeře.

Do druhého poločasu nastoupili třešťští dorostenci s odhodláním vyrovnat se svému dnešnímu soupeři. Ten byl ale bohužel nad jeho síly. Hráči Habrů měli ve svém středu příliš mnoho vyspělejších hráčů dorosteneckého věku, což bylo na hřišti jednoznačně znát. Postupně hosté během 2. poločasu vstřelili další 3 branky, tak jako tomu bylo v tom prvním. Přestože byl vývoj zápasu jednoznačný, hostující hráči mnohdy zbytečně dohrávali souboje s mnohem mladšími protivníky a utkání se za rozhodnutého stavu dohrávalo v emocích. Naštěstí se nikomu nic vážného nestalo, což je asi tak jediné pozitivum z dnešního zápasu pro hráče Slavoje. V dalších utkáních se představí proti soupeřům z dolních pater tabulky, kde se snad prosadí mnohem více, než proti takovému soupeři, jakým byli dnes Habry.

trenér Martin Mareš k utkání:

„Předchozí zápasy nám vycházely jak herně, tak i výsledkově. Dnešní soupeř nás překvapil svou vyspělostí, kdy měl ve svém středu několik hráčů dorazového ročníku. Na hřišti to bylo samozřejmě znát a soupeř nás díky tomu přehrál ve všech herních činnostech. Těžko mohu hráčům něco vyčítat, vzhledem k velkému věkovému rozdílu obou týmů. V dalších zápasech se nám snad podaří dát opět do pohody a pokusíme se vybojovat nějaké body.“

několik fotomomentek z objektivu Zuzky Bartuškové naleznete zde.

Branky: 4. Topinka Patrik –  17. a 59. Pazderka Richard, 68. a 82. Novák Pavel, 10. Kafka Michal, 28. Bezouška Filip

Rozhodčí: Burian Vít

ŽK: 3:1

Sestava: Kousal (40. Pokorný) – Kříž L., Veverka, Němeček, Novotný – Cína, Jonák, Pátek, Černoch (56. Daněk) – Krafka (77. Fencík), Topinka