Přísná červená zahájila koncert.

Přísná červená zahájila koncert.

TJ Tatran Červená Řečice B – TJ Slavoj Třešť C

2 : 9 (2 : 3)

V neděli 27. září vyjížděl Celtic ke svému utkání do Červené Řečice, kde ho již v 10 hodin dopoledne čekalo utkání proti místní rezervě. Již tradičně doplnila silné jádro Celticu početná enkláva z Benficy. Především její borci si po sobotním nepovedeném utkání chtěli spravit chuť.

Úvod utkání se pro Slavoj nevyvíjel zrovna nejlépe. Již v 6. minutě se totiž hráči Tatranu ujali vedení. O vyrovnání se pak v 17. minutě postaral Tomáš Pěnička. Rovněž rezerva domácího týmu posílila o několik hráčů zdejšího A týmu a právě tito borci dokázali zadním řadám Slavoje zatápět. Ve 39. minutě se tak znovu ujali vedení. Ještě než se radující diváci opět usadili do svých sedaček, dostal se ke slovu Pavel Svoboda. Po rozehrávce si narazil s Pěničkou, pelášil dál, až nakonec uklidil míč kolem vyběhnuvšího brankáře přesně k tyči. Ve 44. minutě došlo k události, která určitě ovlivnila zbytek utkání. Únik Svobody totiž zastavil nedovoleným zákrokem domácí stopér Hejda. Hlavní rozhodčí Kostka se po chvilce přemlouvání a zvažování nakonec rozhodl ocenit jeho zákrok červenou kartou, což nelibě nesli nejen samotní spoluhráči, ale rovněž fanoušci domácích. Nutno dodat, že utkání rozhodoval opravdu zvláštně a to na obě strany. Nicméně zpátky k utkání. Sám faulovaný Svoboda si postavil míč a poslal z přímého kopu Celtic do vedení. Do kabin tak odcházeli šťastnější hráči Slavoje.

Do druhé půli šli hosté z jasným cílem. Domácí moc nepopuzovat a zbytečně tak nepřilévat olej do ohně a s poklidem si zahrát fotbal. To se taky povedlo a i díky početní převaze bylo za chvíli třešťských hráčů plné hřiště. Po bojovném výkonu a obětavosti se nejprve dočkal Pepa Herkner, když na bližší tyči nachytal nepozorného gólmana Tatranu. Nedlouho po něm už se ale střelci hrnuli jak na běžícím páse. Prakticky do prázdné brány se tak prosadil Michal Vondrák, hlavičkou se blýskl Pavel Kubala a branky se dočkala i stálá opora a matador týmu Zbyněk Růžička. Účet utkání pak uzavřeli uklízením míče do odkryté brány útočná stálice Celticu Honza Janák a jeho jmenovec a sváteční střelec Honza Vrátil. C tým můžu Třeště se tak v druhé půli bavil fotbalem a ukázal, že umění a fotbalové dovednosti jim s věkem neubývají, ale právě naopak. Uvidíme jak si poradí příští týden v neděli na domácí půdě, kde ve 3 hodiny odpoledne přivítají souseda z průběžné tabulky IV. třídy Pelhřimovska z Vyskytné.

Branky: 6. Dohnal Tomáš, 39. Obranec Tomáš – 17. Pěnička Tomáš, 40. a 45. Svoboda Pavel, 50. Herkner Josef, 58. Vondrák Michal, 60. Kubala Pavel, 64. Růžička Zbyněk, 67. Janák Jan, 80. Vrátil Jan

Rozhodčí: Kostka Milan

ŽK: 2:1

ČK: 1:0

Sestava: Jindřich Jindřich – Zbyněk Růžička, Stanislav Bartušek, Miroslav Maryška, Miroslav Fencík, Antonín Svoboda, Pavel Svoboda, Jan Janák, Roman Bartušek, Tomáš Pěnička, Josef Herkner – hokejově střídali: Pavel Kubala, Jan Vrátil, Michal Vondrák, Jan Novák a Michal Kříž