Spravedlivá dělba bodů

Spravedlivá dělba bodů

Tatran Ždírec nad Doubravou – TJ Slavoj Eurotech Třešť

1 : 1 (0 : 1)

K poslednímu soutěžnímu utkání podzimní části soutěže zavítali třešťští dorostenci v sobotu 26. října 2019 do vzdáleného Ždírce nad Doubravou. Soupeřem jim tam od 11:30 hod. byli mladíci z místního Tatranu. Pro hráče Slavoje se jedná o velice nepříjemného protivníka, především na soupeřově hřišti, což se potvrdilo i v tomto utkání.

Nicméně v úvodu utkání si hráči Třeště vytvořili gólovou příležitost, a to když se v 6. minutě po autovém vhazování dostal Vojtěch Jonák k míči, který posunul na Luboše Hartla. Hartl si míč navedl na střed hřiště, odkud do šance vyslal Martina Prášila, ten bohužel netrefil branku a jeho střela mířila ve velmi nadějné příležitosti mimo prostor vymezený třemi tyčemi. Po zbytek prvního poločasu se oba týmy do žádné velké šance nedostaly a k vidění byla pouze spousta soubojů o míč bez zajímavějších momentů. Ty přišly až v závěru první půle. Ve 40. minutě rozehrál Adam Pokorný míč přesně na kopačky svého soupeře a ten běžel sám na hostující branku. Naštěstí pro Pokorného domácí útočník v naprosto jasné gólové příležitosti selhal a skóre zápasu bylo nadále 0:0. Změnit se jej snažil Tomáš Rod, který nejprve ve 42. minutě vystřelil těsně vedle branky. V nastaveném čase se Rod dostal ještě do jedné šance, a to když jej Dominik Šebela vysunul směrem k soupeřovu velkému vápnu. Před ním si zasekl míč do středu hřiště, odkud přehodil vyběhnutého brankáře a jeho gólová střela tak ukončila první poločas.

Druhý poločas domácí hráči zvýšili aktivitu a několikrát dostali hráče Slavoje pod tlak. V 55. minutě nezachytili třešťští stopéři nakopnutý míč, který následně propadl na útočníka, jenž mířil osamocený na Pokorného. Ten si však se samostatným nájezdem poradil, stejně jako s dorážkou v 58. minutě, kdy domácí hráči nejprve trefili břevno hostující branky a poté z dorážky dobře postaveného brankáře Slavoje Třešť. V 70. minutě už se ale početné publikum dočkalo vyrovnání, a to když domácí hráč mířil přesně k Pokorného tyči z přímého kopu. O několik minut později si Hartl navedl míč na střelu, ta ale mířila těsně vedle branky. S blížícím se koncem už se oba soupeři smiřovali s dělbou bodů, ale v 86. minutě ještě zahrozili třešťští dorostenci, když se Fencíkův centr z přímého kopu otřel o tyč branky. Do konce zápasu se už nic důležitého nestalo, a tak se oba týmy musely spokojit s bodem, který byl pro oba vzhledem k průběhu zápasu spravedlivý.

Komentář Martina Mareše:

„Zápas se Ždírcem probíhal podle očekávání, kdy náš soupeř nakopával dlouhé míče dopředu, a poté se důrazem snažil prosadit. My jsme se jejich hře přizpůsobili, proto bylo utkání spíše o bojovnosti. Nicméně vzhledem k průběhu utkání bod za remízu bereme a díky němu jsme na podzim dosáhli 20 bodů. Tímto bych chtěl hráčům poděkovat za odvedené výkony, kdy nám po podzimu patří 4. příčka, což je asi nejlepší možné umístění, kterého jsme mohli dosáhnout, pokud vezmeme kvalitu soupeřů v tabulce před námi. Velmi nám také pomohli kluci ze starších žáků, jelikož nemáme příliš široký kádr a když už do utkání nastoupili, rozhodně se neztratili a velmi nám tímto pomohli. Starší hráči naopak vypomáhají mužským týmům a také si určitě zaslouží pochvalu, za odvedené výkony v dospělé kategorii.“

Branky: 70. Soukup Pavel – 45. Rod Tomáš

Rozhodčí: Fotr Jan – Prokop Jiří

ŽK: 4:4

Sestava: Pokorný – Veverka, Jirák, Doležal, Kubát (88. Pátek) – Šebela (71. Krafka), Fencík, Jonák , Prášil (86. Staněk) – Rod , Hartl