Podcenění soupeře nebo jen momentální indispozice…

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Sokol Mnich

2 : 2 (0 : 1)

Uhájit stoprocentní přísun bodů ve IV. třídě Pelhřimovska chtěli třešťští fotbaloví matadoři z Celtiku v sobotu 28. září 2019 na svátek sv. Václava. Od 15:30 hod. přivítali na domácí půdě celek z malé obce (k 1.1.2019 má 388 obyvatel) 8 km západně od Kamenice nad Lipou.

K sobotnímu zápasu proti Sokolu Mnich, který se krčil kdesi v dolní části tabulky s pouhými třemi body a pěti vstřelenými brankami, nastoupili borci Slavoje snad až přehnaně sebevědomě s ambicemi získat povinné tři body. Nicméně nedůsledný ospalý fotbal, který předváděli, kontrastoval s rychlým živým projevem hostí, který vyústil v rychlou branku v domácí síti z kopačky Matěje Staňka už ve 3. minutě. Celtik se rozjížděl pomalu, jak bývá jeho zvykem, a stále se nemohl dostat do správného tempa. K vyrovnání měl nejblíže ve 25. minutě, kdy byl ve vápně faulovaný Pavel Svoboda, rozhodčí ale k úžasu všech nenařídil pokutový kop, ponechal výhodu, která nabídla jasnou gólovou šanci Honzovi Janákovi, ale ten ji tváří v tvář brankaři zahodil.

V druhém poločase už domácí přikovali hosty na jejich polovinu, ale klíč k jejich svatyni stále nemohli najít. A když navíc v 68. minutě z ojedinělého brejku zvýšil na 2:0 hostující Jan Hron, vypadalo to, že důležité body v boji o první příčku tabulky tentokrát Celtik nezíská. Šance Zdeňka Vaška nebo Tomáše Pěničky sice po gólu přímo volaly, ale zahřmělo až v 79. minutě, kdy si vzal míč Pavel Svoboda a jako už po několikáté v tomto zápase „udělal“ na hranici vápna několik soupeřů a příčnou střelou trefil přímo k tyči. O tři minuty později si našel ve vápně místo opět Pavel a tvrdou střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Srovnáno 2:2.

Vzhledem k vývoji zápasu musí být Celtik za dělbu bodů rád, ale předvedenou hrou své skalní fanoušky zklamal a bodové manko bude muset dohánět v dalších zápasech.

Branky: 79. a 82. Svoboda Pavel – 3. Staněk Matěj, 68. Hron Jan

Rozhodčí: Svítil Jaroslav