Přepište historii

Přepište historii

TJ Leština – TJ Slavoj Eurotech Třešť

1 : 6 (0 : 4)

Ve středu 11. září 2019 se v rámci dohrávky 3. kola představili naši muži A na hřišti v Leštině. Bilance s tímto celkem z minulých let nebyla přitom pro náš tým nikterak příznivá. Obě mužstva se potkaly celkem ve 3 sezónách (2013/14, 2017/18 a 2018/19). Jedinou výhru Slavoj zaznamenal v první sezóně v poměru 2:1 a to ještě na domácí půdě. V Leštině pak naši hráči uhráli pouze 3 body po remíze 1:1 v sezóně 2013/14 a dvou remízách 2:2 v sezóně 2017/18, respektive při (do středy) posledním jarním setkání. Ve zbývajících dvou duelech odešli jako poražení (2:4, 1:4).

Úvod do utkání vyšel lépe hostům. Již ve 4. minutě uklidil rohový kop z kopaček Lovětínského Marek Novotný a Slavoj tak šel do vedení. Poté na chvíli přebrala otěže utkání Leština ale hned dvakrát Třešť podržel brankář David Pešta. Hostující Březina na druhé straně zase vytáhl pokus Lovětínského, který vyslal v 11. minutě z dvaceti metrů. Ve 21. minutě pak po krásné akci putoval míč po ose MarešTauschHerkner a byla z toho branka na 0:2. Spolupráce MarešTausch pak přinesla i další branku, když druhý jmenovaný poklízel do sítě střelu toho prvního. Ani to však nebylo ze strany Slavoje pro první půli vše. V 37. minutě využil špatného zpracování Štrose Novotný, obral ho o míč a vyslal jej za obranu. Tam si ho našel Mareš, zasekl a uklidil k pravé tyči. Do kabin se tak odcházelo za stavu 0:4.

Do druhého poločasu vstoupili aktivně domácí. Za hosty hrozilo především duo Herkner, Mareš z rychlých brejků. Zároveň to začalo jiskřit na hřišti i v hledišti a padla také nejedna žlutá karta. V 65. minutě odvracel Novotný v šestnáctce míč na hraně faulu, píšťalka sudího však zůstala němá. O pět minut později vybojoval míč Lupač, posunul na Mareše, který vyslal do úniku Herknera. Březina pak již ve snaze ho srazit na zem ani nedosáhl 0:5. Za dalších pět minut zkoušel Pešta udělat kličku Štrosovi. Ten jej však tělem nepustil, spadl a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Mišovic jej s klidem uklidil. Poslední desetiminutovka se nesla na vlně dlouhých autů. Nejprve po jednom hlavou zakončoval Mišovic, ale Pešta jeho pokus vytáhl na rohový kop. Poté na druhé straně nalezl Tausch osamoceného Mareše, který na bližší tyč pečetil na konečných 1:6.

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Před dnešním duelem jsme trochu změnili rozestavení, což nám přineslo vetší tlak do branky soupeře. Kluky musím pochválit za příkladnou bojovnost. Pokud budeme s tímto nasazením pokračovat i v dalších zápasech, věřím že v nich uspějeme.“

Branky: 75. Mišovic Jakub (p.k.) – 21. a 70. Herkner Petr, 37. a 85. Mareš Martin, 4. Novotný Marek, 32. Tausch Michal

Rozhodčí: Vašíček Jaroslav – Terber Ondřej, Pfeifer Michal

ŽK: 4:5

Sestava: Pešta – Tausch, Novotný M., Bečica, Lupač – Budíček (29. Fencík) – Krejčí, Lovětínský (88. Klaus), Ivan – Herkner, Mareš