"Rodinná" spolupráce opět zaúřadovala

„Rodinná“ spolupráce opět zaúřadovala

TJ Vysočina Petrovice – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

3:5 (2:2)

K dalšímu mistrovskému utkání IV. třídy Pelhřimovska zajížděl třešťský Celtik v sobotu 7. září 2019 na hřiště do Petrovic, nikoli do těch u Karviné, ale do okrajové části Humpolce. S tímto soupeřem se jeho hráči utkali už v minulé sezóně a i díky souhře bratrů Františka a Pavla Svobodových v Petrovicích zvítězili 2:8 (psali jsme zde). Také tentokrát měla na vítězství podíl téměř rodinná akce.

Utkání Celtiku se odehrálo v sobotu, jelikož soupeř z Petrovic nečekaně přesunul zápas z plánovaného nedělního odpoledne. Z tohoto důvodu bylo velmi složité poskládat základní jedenáctku, protože ve stejný čas nastupoval i B tým mužů doma a tým dorostenců ve Velkém Beranově. Vše se nakonec dalo dohromady tradičně v pátek večer v klubovně Slavoje, a i přes všechny omluvenky odjel C tým mužů odhodlaný prodloužit vítěznou sérii v pelhřimovské soutěži. Svou premiéru v dresu Celtiku si tak mohl konečně odbýt „mladík“ Martin Mareš, kterého na lavičce dorostu jako trenéra zastoupil zraněný Jiří Gregor.

Po příjezdu do Petrovic čekal na hráče Slavoje podle domácích příznivců nejlepší trávník za celou dobu své existence, přesto se ale nedal porovnat s kvalitou a parametry třešťského letiště. V úvodu utkání se oba týmy nejprve seznamovaly s povrchem a navzájem se oťukávaly, ale hosté byli přece jen trochu nebezpečnější. Dokonce se jim brzy podařilo vsítit branku, která ale správně nebyla uznána díky ofsajdovému postavení dalšího „mladíka“ v sestavě Celtiku, Tomáše Pěničky. Podobná situace se odehrála i ve 24. minutě, kdy se po přihrávce Lukáše Roda dostal do samostatného úniku Martin Mareš. Naštěstí se ale vzadu zapomněl domácí obránce a Mareš měl pak dost času ke skórování kolem brankáře. Za dalších 10 minut se hosté radovali znovu, když zafungovala téměř rodinná spolupráce BartušekMareš. Mladší z bratrů Bartušků Roman si počkal na právě straně na jeden ze svých úniků a následným milimetrovým centrem do vápna našel osamoceného Mareše, který hlavičkou o zem zakončil kolem bezmocného brankáře a zvýšil tak na 2:0 pro Třešť. Koncovka poločasu přinesla ještě dvě branky, bohužel však do sítě Celtiku. Ten se na závěr prvního poločasu tlačil příliš do branky domácích, kteří toho dokonale využili a vyrovnali. Nejprve po nechtěném faulu loktem ve velkém vápně z penalty a následně po úniku, když ubránili rohový kop a z následného brejku vyrovnali na 2:2.

Druhý poločas začal pro hosty nejlépe jak mohl a to když se po rohovém kopu Františka Svobody pověsil do vzduchu Tomáš Pěnička, který navrátil hráčům Slavoje opět vedení a uklidnění do dalších minut. Postupem času začaly domácím hráčům docházet síly a postupně vytrácet kvalita, čehož využili hostující hráči a dohrávali utkání bez větších problémů. Na 4:2 zvyšoval skóre Lukáš Rod, ke kterému se dostal míč po přiťuknutí Mareše a předchozím útěku Pěničky po pravé straně. V 76. minutě se Marešovi podařilo dokonat hattrick, kdy po pravé straně utekl znovu Pěnička, přihrál do vápna Rodovi, který šikovně přepustil na Mareše a ten levačkou zvýšil na 5:2. Poslední slovo měl ale domácí tým, který využil přílišné útočné snažení hostujícího týmu a po samostatném úniku upravil skóre na konečných 5:3 pro Třešť.

Díky výhře se hráči Celtiku vrátili na průběžnou první příčku své soutěže. V následujícím týdnu mají volno a pravděpodobně o své postavení v tabulce přijdou, jelikož už nyní mají o zápas méně než ostatní mužstva.

Branky: 42. (p.k.) a 44. Krpálek Filip, 80. Folejtar Jan – 24., 34. a 76. Mareš Martin, 47. Pěnička Tomáš, 66. Rod Lukáš

Rozhodčí: Kalaš Ludvík

ŽK: 0:1

Sestava: Vondruška – Růžička, Maryška, Bartušek S., Rod – Pěnička, Hochman, Kubů, Svoboda F. – Mareš, Bartušek R. – střídali hokejově: Janák, Jelínek M. a Novák