I chybami se učí

I chybami se učí

SK Přibyslav –  TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec

7 : 0 (3 : 0)

Krátce před dopolední jedenáctou hodinou se v neděli 8. září 2019 na hřišti v Přibyslavi představili rovněž starší žáci Slavoje. Domácí fotbalisté místního SK vstoupili do soutěže dvěma jasnými vítězstvími doma proti Ždírci 8:3 a na hřišti v Kamenici nad Lipou 14:0. Na hosty z Třeště tak čekal velice silný domácí tým.

Od úvodního hvizdu to byli právě domácí, kdo držel častěji míč na svých kopačkách, ale obrana Slavoje bojovala a dlouho soupeře držela v uctivé vzdálenosti od své branky. Z obranného bloku pak hosté vyráželi k rychlým protiútokům, které táhly oba křídelní hráči Jan Široký a Petr Mikyska. Při jednom takovém se prvně jmenovaný dostal do zakončení, ale gólman SK si s jeho pokusem poradil. Po dvaceti minutách hry předvedli domácí pěknou kombinační akci, na jejímž konci byl Pazour a poslal svůj tým do vedení. O pár minut později zpoza šestnáctky uklidil míč po odvráceném rohu k tyči Veselý 2:0. Ve 35. minutě se opět ukázali hosté. Pěknou kombinaci začal na vlastní polovině Adam Novotný, posunul míč do středu na Lukáše Kříže, který našel na křídle v dobrém náběhu Jana Širokého. Centrovaný míč do šestnáctky mířil na Filipa Daňka, ale tomu chyběl půlkrok, aby zakončil do odkryté branky. A když po následném rohovém kopu chyběla Novotného zakončení potřebná razance, udeřili opět domácí. Ukázali ten správný důraz při zakončení a na třikrát míč propasírovali do sítě.

Po změně stran to byl opět domácí Pazour, kdo se jako první zapsal mezi střelce, když v 8. minutě druhé půle využil chyby v rozehrávce gólmana Dana Kousala. Stejný hráč se prosadil do střelecké listiny ještě počtvrté. Tentokrát po samostatné akci z pravé strany. Tou dobou už na hřišti chyběli v třešťském dresu dvě opory. Jan Široký a Ondřej Pátek si obnovili svalové zranění a je otázkou, kdy se do sestavy vrátí. Více času a prostoru tak dostali mladíci Filip Košťál a Tomáš Gregor, ale ti už měli v nohách celé utkání za mladší žáky. Po více než hodině hry zahráli chytře na krátko roh domácí fotbalisté a obrana Slavoje zareagovala pozdě 6:0. Ani to však nebylo vše. Šest minut před konečným hvizdem vyprodukovala už notně unavená obrana hostí další chybu v rozehrávce a Daniška uzavřel účet utkání. 

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Věděli jsme, že nás čeká těžký soupeř, ale kluky jsem nabádal, aby se nebáli hrát. Za to si zaslouží pochvalu. Ano udělali několik chyb, které soupeř dokázal potrestat, ale jsou mladí a fotbal se teprve učí. Mrzí mě zranění Honzy a Ondry. Doufám, že to nebude vážné a že si s námi ještě na podzim zahrají.“  

Branky:  21., 38., 48. a 56. Pazour Matyáš, 25. Veselý Martin, 66. Wasserbauer Daniel, 74. Daniška Luboš

Rozhodčí: Janovský Aleš

ŽK: 1:0

Sestava: Daniel Kousal – Martin Zahradník, Jakub Němeček, Adam Novotný, Martin Cína – Jan Široký, Lukáš Kříž, Ondřej Pátek, David Šťastný, Petr Mikyska – Filip Daněk – střídali hokejově: Michal Vašek, Filip Košťál a Tomáš Gregor