Tygřím skokem udržel čisté konto

Tygřím skokem udržel čisté konto

TJ Slavoj Eurotech Třešť B  – TJ Cejle

4 : 0 (3: 0)

Prakticky od páteční noci se na Vysočinu snášely provazy deště, přesto byla hrací plocha třešťského „letiště“ dobře připravená na další soutěžní utkání domácí Benfici. V sobotu 7. září její hráči přivítali v rámci Okresního přeboru nevyzpytatelný celek Cejle. V minulé sezóně třešťská rezerva dokázala svého soupeře na domácí půdě porazit 2:0, ale všichni máme v živé paměti utkání ze sezóny 2017/2018, kdy po půlhodině hry vedli hráči Slavoje už o tři branky, ale nakonec se museli spokojit s remízou 3:3 (psali jsme zde).

Už jsme si zvykli, že v úvodních minutách utkání se Benfice daří a nejinak tomu bylo i tentokrát. Běžela teprve pátá minuta, když její hráči předvedli pěknou kombinační akci, při níž si narazili míč Šmach s Kubalou a následně prvně jmenovaný vybídl k zakončení Pavla Svobodu, který se nemýlil. V 18. minutě se v šanci ocitl znovu Pavel Svoboda, ale nedokázal využít přihrávku od Kubaly. Po půlhodině hry se ve vyložené šanci ocitl Novák, ale ani on nebyl úspěšný. Jen o minutu později měli třešťští fotbalisté výhodu rohového kopu a v nepřehledné situaci byl v brankovém území soupeře nejdůraznější Vrátil a navýšil vedení domácího celku. Pět minut před poločasovou přestávkou zatáhl míč až k brankové čáře Pavel Svoboda, našel pod sebou číhajícího Nováka, který svou levačkou rozvlnil sít za zády hostujícího gólmana potřetí.

V úvodu druhého poločasu se zaskvěl domácí strážce svatyně Císař, když nejprve vyrazil střelu z uctivé vzdálenosti, která před ním zaplavala a následně se „rozběhl“ za vyraženým míčem, aby jej tygřím skokem skryl pod svým tělem. Po hodině hry založil zajímavou akci Novák. Patičkou přes hlavu odvrátil autové vhazování hostí, letící míč nadvakrát prodloužil hlavou Michal Kříž a následně i Vrátil. Švejda pak naservíroval přetažený míč na Šmacha, který ale v dobré příležitosti trefil pouze náruč gólmana. Definitivní tečku za utkáním udělal v 84. minutě Pavel Svoboda, když využil přesnou přihrávku od Vrátila. Hosté z Cejle si žádnou příležitost nevytvořili a po zásluze si z Třeště odvezli porážku 4:0. Naopak třešťská Benfica se dál veze na vítězné vlně a i ve čtvrtém letošním soutěžním utkání si připsala plný počet bodů.

Branky: 5. a 84. Svoboda Pavel, 32. Vrátil Jan, 40. Novák Jan

Rozhodčí: Lysý Tomáš – Pojezný Karel, Vokurka Šimon

ŽK: bez karet

Sestava: Císař – Budíček (46. Kříž M.), Svoboda J., Novotný J., Doležal – Šmach (77. Pešta A.), Klaus (56. Švejda), Novák, Vrátil – Kubala (70. Vondrák), Svoboda P.