I bez čtyř opor začali vítězně

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Slavoj Pacov

7 : 4 (4 : 2)

V poslední prázdninový den, přesněji v neděli 1. září 2019 sehráli své první soutěžní utkání v nové sezóně starší žáci třešťského Slavoje. V rámci I. třídy žáků přivítali od 9:00 hod. na domácí půdě své vrstevníky z Pacova.

Vstup do utkání vyšel lépe třešťským. Už ve 4. minutě zahrával Honza Široký přímý volný kop, který v pokutovém území hostí zakončoval Kuba Němeček. Jeho střelu sice obrana Pacova dokázala zblokovat, ale míč se odrazil přímo před mladičkého Tomáše Gregora, který jej pohotově uklidil pod víko soupeřovy branky. Vyrovnat mohli hosté po necelých deseti minutách hry. Hned dvakrát v rozmezí jedné minuty se sám na Dana Kousala řítil hostující Fical, ale vždy byl úspěšnější strážce třešťské svatyně. A tak trestali opět domácí. Nejprve se po rohovém kopu Honzy Širokého trefil z dorážky Petr Mikyska a vzápětí stejný hráč využil přesný pas za obranu od Davida Šťastného. Ve 25. minutě vyprodukovala obrana domácích již třetí chybu v rozehrávce, kterou tentokrát hostující kapitán využil a snížil na rozdíl dvou branek. Stejný hráč dokázal ve 31. minutě vstřelit kontaktní branku, když střelou na přední tyč zakončil rychlý protiútok domácích. Dvoubrankové vedení vrátil třešťským žákům v závěru poločasu Filip Daněk, když využil chybu hostí v rozehrávce.

Ve druhé půli se nejprve ukázali oba kapitáni. Ten třešťský, Honza Široký převzal na půlící čáře míč od Martina Zahradníka, prošel přes tři hráče, narazil si s Petrem Mikyskou a střelou na zadní tyč zvýšil na 5:2. Pozadu nezůstal ani kapitán hostí Heřman. Individuální akcí prošel třešťskou obranou, propálil Dana Kousala v brance a završil tak hattrick. V poslední desetiminutovce se nejprve dvakrát prosadil domácí David Šťastný. Nejprve to bylo po přesném dlouhém pasu za obranu z vlastní poloviny hřiště od Jakuba Němečka a podruhé zakončil do odkryté branky pěknou kombinační akci třešťských fotbalistů. Definitivní tečku za utkáním udělal minutu před koncem hostující Poduška, když upravil na konečných 7:4 pro domácí Třešť.

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Dneska nám chyběli čtyři hráči, kteří by určitě na hřišti byli znát. Museli jsme tým doplnit o několik mladších žáků, které jsme tak oslabili. Jsem rád, že s námi šli a ukázali, že s nimi můžeme počítat. Na některých našich hráčích bylo vidět, že toho příliš neodtrénovali, ale to je pořád stejná písnička. Byly prázdniny a to je vždy tréninková morálka horší než ve školním roce.“

Několik momentek z utkání objektivem Gábiny Široké najdete zde.

Branky: 4. Gregor Tomáš, 14. a 17. Mikyska Petr, 36. Daněk Filip, 49. Široký Jan, 72. a 74. Šťastný David – 25., 31. a 70. Heřman Vojtěch, 79. Poduška Jakub

Rozhodčí: Tomáš Nechvátal

Sestava: Daniel Kousal – Martin Štěpánek, Martin Cína, Jakub Němeček, Martin Zahradník – Tobiáš Franta, Jan Široký, Tomáš Gregor, Petr Mikyska – Filip Daněk, David Šťastný