V záři slunce rychle ubývaly síly

V záři slunce rychle ubývaly síly

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Slavoj Pacov

1 : 9 (1 : 2)

Hodinu před polednem nastoupili v neděli 01. září 2019 ke svému letošnímu prvnímu soutěžnímu utkání mladší žáci třešťského Slavoje. Rtuť na teploměru tou dobou vystoupala už nad 30 stupňů a sluncem rozpálený vzduch na fotbalovým areálem vyzýval spíše než k fotbalu k návštěvě koupaliště. 

Zhruba třicítka příznivců obou celků se schovávala pod pergolou a pod slunečníkem, odkud mohla hned v první minutě vidět krásnou střelu hostujícího hráče, kterou zastavila spojnice břevna a tyče domácí branky. Povedenou akci předvedli pacovští v 8. minutě. Na jejím konci byl hostující Střádal a poslal svůj tým do vedení. Domácím se podařilo vyrovnat zhruba o deset minut později. Postaral se o to individuálním průnikem Jakub Komín. V závěru první půle předvedl hezkou individuální akci také kapitán hostujícího celku. Obešel tři hráče včetně gólmana. Jeho střelecký pokus dokázal na brankové čáře odvrátit vracející se Lukáš Melichar, ale na dorážku už nedosáhl. Spokojenější tak do kabin odcházeli žáčci z Pacova.

Do druhé půle vstoupili více nažhavení hosté a na domácí branku se valil jeden útok za druhým. Třešťští žáčkům nelze upřít snahu, ale v této fázi zápasu byli hosté prostě lepší. Během úvodních deseti minut druhého poločasu přidali čtyři branky a rozhodli tak o vítězi utkání. Poté se sice hra malinko vyrovnala, ale ve vysokém vedru rychle docházeli síly. Navíc Tomáš Gregor a Tobiáš Franta už měli v nohách celé utkání za starší žáky a další dva šikovní žáčci třešťského Slavoje nastoupili ne zcela fit po nemoci. V poslední desetiminutovce hosté přidali již zcela odevzdanému soupeři další tři branky a připravili mu na úvod soutěže hodně krutou porážku 1:9. 

Branky: 20. Komín Jakub – 8. Střádal Filip, 28. , 37. a 51. Malimánek Matyáš, 43. Střádal Filip, 47. Pekař Vojtěch, 62. a 65. Arapovič Oliver, 64. Holejšovský Martin 

Rozhodčí: Tomáš Nechvátal

Sestava: Tomáš Gregor (36. Dominik Štancl) – Kryštof Trnka, Dominik Štancl (36. Tomáš Gregor), Lukáš Melichar – Tobiáš Franta, Jakub Komín, Filip Košťál , Radka Králová – Vojtěch Sova – střídali hokejově: Patrik Lysý, Kateřina Košťálová, Alex Kašpar, Mikhailo Butkovtsi