Bojovali i s nepřízní osudu

Bojovali i s nepřízní osudu

TJ Nová Ves u Nového Města na Moravě – TJ Slavoj Eurotech Třešť

3 : 2 (3 : 1)

Ke svému druhému utkání v soutěžním ročníku vyjížděli třešťští dorostenci v sobotu 24. srpna 2019 za Nové Město na Moravě, kde se utkali se svými vrstevníky z Nové Vsi. Před utkáním všichni aktéři drželi minutu ticha a hráči Slavoje nastoupili s černými páskami na uctění památky tragicky zesnulého spoluhráče a kamaráda Jirky Kříže.

V úvodu utkání se hra přelévala z jedné strany na druhou a příliš fotbalové krásy nepobrala. Přesto bylo k vidění několik zajímavých šancí na obou stranách hřiště. Tu první měl třešťský útočník Tomáš Rod, který se dostal z levé strany za obranu domácích, ale jeho tvrdá střela skončilo pouze na rukavicích brankáře. Do několika šancí se dostali i domácí hráči a v 8. minutě vyvrcholil jejich tlak rohovým kopem, z kterého se po špatném bránění hostujících dostali do vedení 1:0. V dalším průběhu se hráči Slavoje snažili držet míč a dostávat se do šancí, což se jim dařilo především z postranních prostorů. Bohužel ale jejich akce končili ve velkém vápně na kopačkách hráčů Nové Vsi, kteří se nikam příliš nehnali a uchylovali se pouze k odkopům na své rychlonohé a důrazné útočníky. Ve 22. minutě se jim tato taktika vyplatila, když hostující obrana propadla a domácí útočník se řítil sám na Adama Pokorného. Se samostatným únikem si dokázal hráč Nové Vsi poradit a navýšil tak domácí vedení. Na to ale dokázali dorostenci Slavoje odpovědět takřka z rozehrávky, kdy si Rod naběhl mezi stopery, kde obdržel přihrávku od kapitána Tomáše Fencíka a přesnou střelou na zadní tyč snížil na 2:1. Zbytek poločasu probíhal stejně, jako předchozí minuty a v 37. minutě se opakovala situace, díky které šli hosté do dvoubrankového vedení. Nakopnutý míč nedokázala hostující obrana zachytit, následně útočník Chalupa běžel znovu sám na brankáře a svou druhou brankou zajistil domácím poločasové vedení 3:1.

Druhý poločas místo fotbalu a hry nabídl spíše dohady a nervozitu především ze strany hostujícího týmu. Nutno podoktnout, že bohužel oprávněnou, jelikož utkání řídil pan rozhodčí Šula, který je třešťským fanouškům známý z utkání KP mužů v roce 2014 a na základě této události vyšel tento článek http://www.fotbaltrest.cz/?p=3736  Mgr. Luboše Veselého v Jihlavských Listech. Na třešťské hráče pan rozhodčí zřejmě nezapomněl, když v utkání několik situací otočil ve prospěch domácích a velmi rád a nevybíravě diskutoval s hostujícími hráči. Přesto se ale hráčům Slavoje podařilo utkání zdramatizovat i po fotbalové stránce, když po obléhání kolem soupeřovi šestnáctky vystřelil v 67. minutě Martin Prášil a jeho střelu tečoval Luboš Hartl, který tak přišel k velmi šťastné brance. Vyrovnat už se ale nepodařilo a domácí už také žádnou branku nezaznamenali, především díky výborným a pohotovým zákrokům Pokorného. Ten svým výkonem držel třešťské dorostence ve hře alespoň o bod, bohužel to ale nestačilo a nakonec tak prohráli těsně 3:2.

Komentář trenéra Martina Mareše:

„Dnešní utkání bylo pro hráče velmi náročné a to nejen po fotbalové a sportovní stránce. Přesto v sobě dokázali najít síly a bojovat. K výkonu rozhodčího se nemá cenu vyjadřovat, s tím už nic nenaděláme. Domácí byli o ten jeden gól lepší a zaslouženě vyhráli. Škoda ale, že k vítězství jsme jim pomohli sami a to zbytečnými chybami a ztrátami. I tak si ale celý tým zaslouží pochvalu a to především za to, jak se se vším vyrovnal.“

Branky: 8. Jinek Radek, 22. a 37. Chalupa Filip – 23. Rod Tomáš, 67. Hartl Luboš

Rozhodčí: Petr Šula

ŽK: 0:4

Sestava: Pokorný – Veverka, Doležal, Jirák, Kubát (82. Novotný A.) – Prášil (72. Staněk), Fencík, Jonák, Krafka – Hartl (90. Štěpánek), Rod