Celtik deklasoval bezzubého soupeře

SK Jiřice B – TJ Slavoj Eurotech Třešť C

2:6 (1:5)

V sobotu 24. srpna začali svojí podzimní část sezóny 2019/2020 i hráči třešťského Celtiku. Poté co, stejně jako ostatní celky, odložili své první nedělní utkání, to dlouho vypadalo, že ani další týden se nedají dokupy. Omluvenky se Zbyňkovi Růžyčkovi kupili a nakonec až v samotný den utkání se dalo dohromady 11 hráčů.

Zápas v Jiřicích začal minutou ticha, kdy hráči uctili památku tragicky zesnulého spoluhráče a kamaráda Jirky Kříže

Pod nepříjemně pálícím sluncem poté začali lépe domácí, kteří svou snahu korunovali v 9. minutě, kdy asi nejlepší hráč domácích, Josef Jůzl, pronikl do nekoncentrované obrany Celtiku a přízemní křížnou střelou překonal Jindru. Od té doby však jako by domácím borcům začal docházet dech, zatímco hosté se vzchopili a pod taktovkou skvělého Lovětínského získávali převahu, z níž se zrodilo několik slibných příležitostí. Zahřmělo ale až ve 23. minutě, kdy se zkušený Zbyněk Růžička šikovně uvolnil v pokutovém území Jiřic a nejistého gólmana domácích prostřelil poprvé. Další dvě branky na sebe nenechaly dlouho čekat; nejprve ve 26. minutě Michal Lovětínský obešel ve vápně dva hráče a prudkou střelou obrátil skóre a za dvě minuty se opět Michal uvolnil u brankové čáry, servíroval pod sebe na agilního Adama Peštu a ten rozvlnil domácí síť potřetí. Ve 33. minutě po zbytečném faulu domácího hráče ve vápně pak rozhodčí nařídil pokutový kop, který proměnil Lubomír Veselý, a účet prvního poločasu uzavřel ve 42. minutě Zdeněk Vašek – poločas 1:5.

Tempo druhé půle bylo ještě pomalejší než první, hlavně ze strany hostí. Hra se přelévala od branky k brance, šance byly na obou stranách, ale trefili se už jenom v 75. minutě nádhernou střelou pod břevno domácí Josef Jůzl a v 89. minutě do prázdné branky po přihrávce Zdenka Vaška pečetil zasloužené vítězství Martin Kubů

Tři body dovezené z hostujícího trávníku signalizují, že i v této sezóně by mohl Celtik čeřit vody v horní části tabulky a dál přinášet radost svým fanouškům, kteří jsou na to za ta léta už zvyklí. Přestože v tomto zápase chybělo pět hráčů základní sestavy, zbytek kádru se s tím dokázal s vydatnou pomocí mladého Adama Pešty a velezkušeného Michala Lovětínského vyrovnat, za což jim patří dík.

Branky: 9. a 75. Jůzl Josef – 23. Růžička Zbyněk, 26. Lovětínský Michal, 28. Pešta Adam, 33. Veselý Lubomír (p.k.), 42. Vašek Zdeněk, 89. Kubů Martin

Rozhodčí: Burza Milan.

Sestava: Jindřich Jindřich – Veselý Lubomír, Rod Lukáš, Novák Jaroslav (K), Nechvátal Jiří – Lovětínský Michal, Pešta Adam, Kubů Martin, Růžička Zbyněk – Vašek Zdeněk, Bartušek Roman