Překvapivě lehký úvod

Překvapivě lehký úvod

TJ Slavoj Eurotech Třešť B – FC Bítovčice

9 : 0 (2 : 0)

Krátká letní přestávka je za námi, a tak je čas opět nazout kopačky a vyběhnout na hřiště. Pro Benficu los vybral hned na úvod alespoň papírově těžkého soupeře z Bítovčic (v minulé sezóně skončily hned za Benficou na čtvrté příčce pouze vinou horších vzájemných zápasů). A tak se v sobotu 10. srpna 2019 v 16:30 jako první celek Slavoje po letní přestávce představili před domácím publikem.

Hned v samém úvodu se dokázal prosadit Pavel Svoboda, jehož našel přesným dloubáčkem za obranu Gutwald. Vzápětí se při malé domů zapotil hostující brankář Chvátal, jemuž spoluhráč poslal přihrávku tak nešťastně, že skončila na tyči. To na druhé straně Císař se v bráně Třeště více méně nudil a za celý první poločas si připsal pouze jeden zákrok, který by zvládl i malý žáček. Fotbalisté Slavoje v první půli ukazovali jednu věc, ve které jsou opravdu dobří. Totiž spalování šancí. Své by o tom mohl vyprávět nejeden hráč v domácím dresu. Nakonec se tuto střeleckou smůlu povedlo prolomit až těsně před půlkou kapitánu Pavlu Kubalovi, který tak poslal hosty do kabin z dvoubrankovou ztrátou.

Po změně stran už se hrálo pouze na jednu branku. Pokud můžeme mluvit o tom, že v první půli se Bítovčice dostali na dostřel Císařovi branky, ačkoli ji přímo neohrozili, v druhé se téměř nedostali na soupeřovu polovinu a po čtvrté obdržené brance úplně kapitulovali. Šlo už pouze o to, kolik branek inkasují. Postupně se tak prosadili jak nováčci, kteří do Benfici přišli z dorostu či A týmu, tak dnes již opory týmu. Za zmínku stojí především lob Gutwalda, který byl pomyslnou zlatou tečkou. V posledních minutách se ještě Slavoj pokoušel přidat desátou branku, ale i výsledných 9:0 nenechá nikoho na omylu. Zbývá již pouze jediné. Nenechat si tento jednoznačný výsledek stoupnout do hlavy a připravit se na zbytek sezóny. 

Branky: 2. Svoboda Pavel, 44. Kubala Pavel, 50. Vrátil Jan, 58. Šmach Jan, 69. a 84. Vondruška David, 82. Švejda Ladislav, 83. Gutwald Jiří, 87. Kříž Michal 

Rozhodčí: Kalaš Ludvík – Mlsna Jiří, Kadlec Michal

ŽK: 1:1

Sestava: Císař – Lašan, Svoboda J., Gregor, Lupač – Šmach, Novák (81. Pešta), Gutwald (84. Kříž M.), Vrátil (57. Vondruška) – Kubala (78. Švejda), Svoboda P.