Finálový turnaj přípravek byl opět v Třešti

Finálový turnaj přípravek byl opět v Třešti

Ve středu 12. června 2019 se na travnatém hřišti v areálu TJ Slavoj Eurotech Třešť uskutečnil finálový turnaj Okresního přeboru starší a Okresního přeboru mladší přípravky o titul Přeborníka okresu Jihlava. Turnaje se zúčastnili vždy vítězové jednotlivých skupin. Okresní přebor mladší přípravky byl rozdělen do tří skupin a tak se v Třešti představili vítěz skupiny A FKM Vysočina Jihlava, vítěz skupiny B TJ Velký Beranov 1975 a samozřejmě vítěz skupiny C a tím byl domácí celek TJ Slavoj Eurotech Třešť. V kategorii starší přípravky byly pouze dvě skupiny a tak se o titul přeborníka utkali vítěz skupiny A TJ Sokol Brtnice a vítěz skupiny B SK Telč. Třetím účastníkem turnaje starší přípravky byl pořádající oddíl, ovšem jeho výsledky se nezapočítávaly (Slavojáci dělali pouze jakéhosi sparring partnera). Přeborníkem Okresu Jihlava starší přípravky se nakonec stali malí fotbalisté Telče, kteří svého soupeře z Brtnice porazili 4:1.

Ale vraťme se k mladší přípravce, kde jsme měli své želízko v ohni. V úvodním utkání si malí Slavojáčci poradili s vítězem skupiny A FKM Vysočina Jihlava a protože úplně stejně si vedli proti Vysočině i ve druhém utkání malí fotbalisté z Velkého Beranova, o titulu Přeborníka okresu Jihlava mladší přípravky se rozhodovalo až v posledním středečním utkání. V něm šli hosté brzy do dvoubrankového vedení, ale Slavojáčci se nevzdávali. Několikrát nebezpečně zahrozili, ale vždy proti nim stál bezchybný beranovský gólman. A když už se třešťským nadějím podařilo překonat i tuto překážku, pak zasáhla branková konstrukce. Hosté naopak byli efektivnější a postupně navyšovali svůj náskok. Titul Přeborníka okresu Jihlava v mladší přípravce si tak z Třeště odvezli malí fotbalisté z Velkého Beranova a na Slavojáčky zbylo druhé místo a stříbrné medaile. 

Slavoj Třešť  – FKM Vysočina  4 : 1 
Branky Třeště: Blagoy Vasilev 3x, Viktor Krejčí

Slavoj Třešť  – TJ V. Beranov 1975  1 : 4  
Branky Třeště: Daniel Smolík

V dresu Slavoje se na finálovém turnaji představili: Blagoy Vasilev, Viktor Krejčí, Daniel Smolik, Adam Šalanda, Vojtěch Lhotský, Dominik Nerad, Hynek Šprincl,  Lukáš Hink, Jakub Tyrner a Matěj Navrkal 

20190612_181932

20190612_183504