Rozlučka se vším všudy

TJ Slavoj Eurotech Třešť – SFK Vrchovina

6 : 3 (4 : 2)

V neděli 9. června 2019 přívitali dorostenci Slavoje ve 13:00 hod. v rámci posledního 22. kola KP dorostu Vysočiny své vrstevníky z Vrchoviny (přiští týden se už pouze dohrává 12. kolo, které však dorostenci Třeště odehráli již ve středu 8. května doma proti hráčům z Nové Vsi u Nového Města na Moravě – psali jsme zde). V parném počasí se tak naskytl zajímávý souboj, neboť poslední střetnutí obou celků bylo asi nejlepší utkání, které Slavoj na podzim odehrál (psali jsme zde).

Do posledního zápasu jarní části nastoupili třešťští dorostenci takřka v tom nejsilnějším složení v jakém mohli. A bylo to znát hned od úvodního hvizdu. Již v 7. minutě vybojoval Ondřej Budíček na levé straně míč a vyslal do šance útočníka Tomáše Roda, který přes brankáře vstřelil úvodní branku zápasu. Na tu dokázali hosté z Nového Města na Moravě odpovědět velmi rychle, když ve 13. minutě skórovali z rohového kopu. Přestože se znovu hrálo takřka v poledne a panovaly letní teploty tak jako minulý týden, hrálo se nahoru a dolů. Možná až zbytečně, jelikož se hráči Slavoje několikrát zbavili míče finálními přihrávkami, místo toho, aby jej drželi ve své moci, odpočinuli si a nechali za ním běhat soupeře. Do vedení se domácí dorostenci znovu dostali v 22. minutě, kdy Tomáš Fencík našel krásným dlouhým míčem přes obranu Roda a ten mířil přesně na zadní tyč. Za dalších deset minut centroval Fencík znovu, tentokrát od rohového praporku a na jeho centr si naskočil kapitán Marek Novotný, který hlavou o zem navýšil vedení o dvě branky na 3:1. Hostům se ale podařilo opět bleskově snížit, když v 33. minutě došlo na hranici velkého vápna ke zbytečnému faulu a z následného přímého kopu vymetl jeho exekutor šibenici Pokorného branky. Do poločasu se ale ještě podařilo třešťským hráčům odskočit na rozdíl dvou branek, když Jiří Kříž bleskově rozehrál na polovině hřiště přímý kop a milimetrovým pasem našel na hrotu Roda, který se nemýlil i napotřetí a stihl tak do poločasu hattrick. Vzápětí mohl skórovat i David Vondruška po přihrávce Roda, ale nastřelil pouze brankáře a tak první poločas skončil divokým skóre 4:2.

Druhý poločas začal tak, jak probíhal ten první. Skóre ale ovšem otevřeli hosté, kdy v 49. minutě nakopli dlouhý míč za obranu, ke kterému se po nedorozumění dostal útočník a zakončil pod bezmocným Pokorným. A hned za minutu mohlo být vyrovnáno, kdy ve velkém vápně Slavoje došlo k obrovskému závaru, z něhož následovala tyč a několik zablokovaných střel. Poté se hra lehce zklidnila a to až do 68. minuty, kdy opět Jiří Kříž našel dlouhým míčem za obranu Vondrušku, který zakončil přes chybně vybíhajícího brankáře. V dalších minutách došlo k několika střídáním a v 73. minutě se po pár minutách na hřišti dostal do šance Kurt Krafka, ale jeho střela mířila těsně vedle tyče. V 75. minutě už ale hráči Slavoje mířili přesně, když z pravé strany centroval Vondruška a na zadní tyči tento míč doklepl do branky Budíček, pro něhož to bylo poslední utkání v dorostenecké kategorii. Ke svému poslednímu zápasu v této kategorii naskočil na posledních pár minut i Martin Kantor, jehož v posledních sezónách bohužel trápí vleklé zdravotní problémy. Rozloučit se mohl ale stylově, když v 85. minutě využil svoji rychlost a běžel sám na brankáře. Samostatný únik řešil efektivním zakončením pro diváky, když se pokoušel přehodit brankáře, který ale jeho úmysl přečetl. Přesto se ale třešťští dorostenci rozloučili se sezonou 2018/2019 výhrou nad 3. týmem tabulky v jednoznačném výsledku 6:3 a navázali na povedené výsledky z druhé poloviny jarní části, když z šesti posledních utkání získali 16 bodů a skončí tak na páté, či nejhůře šesté příčce dvanácti členné tabulky Krajského přeboru Vysočiny. Pochvalu si samozřejmě zaslouží všichni hráči, kteří během sezony nastoupili. Během jarní části ve většině zápasů vypomohli starší žáci a to konkrétně: Kurt Krafka, Vojtěch Jirák, Martin Prášil a Ondřej Pátek. Naopak se bohužel dorostenci musí rozloučit s hráči narozenými v roce 2000, kteří doufejme přestoupí do mužských družstev Slavoje a jimi jsou: Marek Novotný, David Vondruška, Michal Kříž, Ondřej Budíček, Adam Bečica a Martin Kantor. Všem hráčům přejeme zasloužený odpočinek před letní přípravou a do další sezony hodně zdraví a štěstí a to i mimo fotbalové trávníky.