Hattrick za 11 minut a dvoje nůžky na závěr

Hattrick za 11 minut a dvoje nůžky na závěr

TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec – TJ Velký Beranov 1975

13 : 3 (6 : 0)

V neděli 9. června 2019 přivítali starší žáci Slavoje na domácí půdě v rámci I. třídy žáků své vrstevníky z Velkého Beranova, tedy mužstvo, které velice dobře znají. V minulosti se s ním potkali hned několikrát a vždy to bylo zajímavé utkání. Na podzim na hřišti v Beranově podlehli domácí fotbalisté Slavoji vysoko 1:7, ale v minulé sezóně byli dvakrát úspěšnější Beranovští (doma zvítězili 5:2 a v Třešti 2:1). V průběhu zimní přestávky proti sobě oba týmy nastoupily ke dvěma přípravným utkáním na UT v Třešti a v obou případech byli úspěšnější žáci hostujícího celku.

Tentokrát ale vstup do utkání vyšel lépe Slavojákům. Už ve 3. minutě vysunul Martin Cína Honzu Širokého, ten míč zatáhl po pravém křídle a jeho přízemní centr uklidil do sítě Kurt Krafka. O dvě minuty později si všichni aktéři akci zopakovali a hostující gólman lovil míč ze sítě podruhé. Za další dvě minuty se Kurt Krafka na okamžik převtělil v nahrávače, když to byl on, kdo zatáhl míč po pravém křídle a našel pod sebou Davida Šťastného 3:0. A opět utekly pouhé dvě minuty a skóre se měnilo počtvrté. Hosté zahrávali přímý volný kop z nebezpečné vzdálenosti, ale zastupující gólman Jakub Němeček míč skryl ve své náruči a rychle rozehrál až k půlící čáře. Tam svedl Kurt Krafka vítězný souboj s dvojicí stopérů a řítil se sám na hostující branku, obešel gólmana a do prázdné branky zvyšoval na 4:0. Na hattrick stačilo Kurtu Krafkovi 11 minut. Ani to však nebylo vše, ale pěkně popořadě. V následující čtvrthodince to byl festival neproměněných šancí. Kurt Krafka hlavou nad, Honza Široký sám před bránou – tyčka, znovu Kurt Krafka po přiťuknutí Martina Cíny – břevno, až ve 26. minutě nejprve v obrovské šanci vychytal gólman Smejkal opět Honzu Širokého, ale vyražený míč si našel Kurt Krafka a levačkou do šibenice festival ukončil 5:0. V úplném závěru první půle přidal Kurt Krafka ještě jednu branku a uzavřel svou poločasovou bilanci na 5 branek a jednu asistenci.

Druhý poločas otevřela střela Ondry Pátka, když využil přihrávku od Vojty Jelínka. Navedl si míč na střed a prostřelil vše co mu stálo v cestě včetně hostujícího gólmana. Už za dvě minuty předvedli domácí fotbalisté pěknou kombinační akci na jejímž konci mohl být opět Kurt Krafka, ale nesobecky pustil míč za sebe na Davida Šťastného a ten s pomocí teče gólmana vymetl šibenici. Ve 42. minutě rozehráli starší žáci Slavoje rohový kop na krátko. Následoval přízemní centr, jenž prošel celým pokutovým územím až na druhou stranu. Tam číhal Filip Daněk. Obešel dva bránící hráče a střelou na přední tyč zvyšoval už na 9:0. Jubilejní desátou branku přidal Honza Staněk, na jehož dalekonosnou střelu brankář nedosáhl. Vzápětí se vydal na výlet dopředu také stopér Vojta Jirák a rovněž jeho tvrdý pokus levačkou skončil v síti. Ze druhého poločasu uběhlo teprve 15 minut, když svou druhou brankou v utkání zvyšoval Ondra Pátek už na 12:0. Tak vysoké vedení starší žáky Slavoje uspokojilo, více méně přestali hrát a přenechali iniciativu hostům. Těm se v rozmezí 60. až 66. minuty podařilo třemi brankami kosmeticky korigovat skóre, ale poslední slovo měli opět Slavojáci. Rohový kop se nejprve nůžkami pokoušel zakončit Honza Staněk, ale pouze jej posunul k Davidovi Šťastnému, jenž to rovněž zkusil akrobaticky a jeho výstavní nůžky zapadli přesně k tyči. Poslední třináctá branka v síti Velkého Beranova tak byla tou nejhezčí tečkou za vydařeným utkáním. 

Branky: 3., 5., 11., 26. a 32. Krafka Kurt, 7., 39. a 69. Šťastný David, 37. a 49. Pátek Ondřej, 42. Daněk Filip, 45. Staněk Jan, 46. Jirák Vojtěch – 62. a 66. Zeman Matěj, 60. Heřmánek Aleš

Rozhodčí: Nechvátal Tomáš

Sestava: Němeček Jakub – Cína Martin, Jirák Vojtěch, Novotný Adam, Štěpánek Martin – Široký Jan, Pátek Ondřej, Daněk Filip, Staněk Jan – Krafka Kurt, Šťastný David – střídal hokejově: Jelínek Vojtěch