Přestřelka v Lukách

Přestřelka v Lukách

SK BUWOL Metal Luka nad Jihlavou – TJ Slavoj Eurotech Třešť

2 : 5 (2 : 3)

V neděli 02. června 2019 se v rámci předposledního 21. kola KP dorostu představili dorostenci Slavoje na hřišti v Lukách nad Jihlavou. Ve stejný den, ale o pár hodin později přivítal A tým Třeště na domácím hřišti družstvo Světlé nad Sázavou (psali jsme zde). Hned dvojice hráčů, jenž do dorostu věkově spadá, již mezi muži pravidelně nastupuje v základní sestavě, a proto s nimi trenér Martin Mareš (sám stabilní hráč základní 11 A týmu) do tohoto utkání nemohl počítat. Navíc bylo více než důležité, aby se další trojice hráčů, která sice k utkání nastoupila, nezranila. Ihned po skončení zápasu dorostu totiž spěchali na lavičku náhradníků A-týmu do Třeště.

Přestože se hrálo hodinu po poledni a za velmi velkého horka, byli hráči obou celků v úvodu utkání velmi aktivní. V 10. minutě se k prodlouženému míči dostal kapitán Tomáš Fencík a běžel s obráncem v zádech na soupeřovu branku. Na hranici velkého vápna Fencík zasekl míč, přihrál na nabíhajícího Tomáše Roda, ten ale v těsně blízkosti nastřelil brankáře domácích. Hned o minutu později si oba dva mohli svůj souboj zopakovat, kdy Rod běžel sám na brankáře po dlouhém pasu Martin Veverky za obranu soupeře, ale domácí brankář byl znovu proti, když vychytal Roda i napodruhé. V 16. minutě se po dlouhém míči za obranu dostal David Vondruška do samostatného úniku, kdy ho poté soupeř nejprve čistě a poté nedovoleně zastavil ve velkém vápně a následovala penalta. Tu bezpečně proměnil Fencík a hráči Slavoje se tak ujali vedení v zápase. To jim vydrželo necelých 5 minut, kdy došlo ke ztrátě na polovině hřiště, čehož využili domácí dorostenci z Luk. Následoval dlouhý balon na hranici velkého vápna, kam naběhl domácí útočník, který zakončil pod vybíhajícím Lukášem Zedníkem. V prvním poločase se skóre zápasu měnilo několikrát, do vedení se dostali třešťští dorostenci opět v 29. minutě, kdy Kurt Krafka prodloužil dlouhý míč za obranu, kam si naběhl aktivní Vondruška a umístěnou střelou na zadní tyč bodlem skóroval. Domácí hráči byli po obdržené brance opět aktivní a v 36. minutě využili zaváhání obrany Třeště, kdy se třešťští obránci srazili při hlavičkovém souboji. Následoval samostatný únik, který skončil vyrovnáním na 2:2. Už to vypadalo, že 1. poločas skončí remízou, ale ve správný čas se probudil třešťský univerzál Ondřej Budíček, který krásnou přihrávkou mezi obránci vysunul Krafku. Ten svůj „samostatný nájezd“ vyřešil chladnokrevně podél brankáře a upravil poločasové skóre na 3:2 pro hráče Slavoje.

Ve druhém poločase se na obou týmech začala projevovat menší únava, ale třešťští dorostenci působili přece jen aktivněji a dostávali se do mnoha šancí. V 56. minutě se dostal opět Vondruška k dlouhému míči za obranu a stejně jako v prvním případě si počínal velmi dobře a i se štěstím za pomocí tyče zvýšil na 4:2. Následovaly další šance, do kterých se hosté dostávali po přesných pasech za domácí obranu. Ta si s rychlonohými hráči Třeště příliš nevěděla rady. Zatápěl jí především útočník Tomáš Rod, který během druhého poločasu několikrát ohrozil domácí svatyni. Ze všech šancí ale nakonec bylo pouze nastřelené břevno. V 84. minutě vystřídal aktivního Roda žolík Adam Pokorný a hned v 86. minutě prodal své zkušenosti z postu brankáře. Při napadání donutil domácího gólmana nakopnout balon. Ten však trefil Pokorného ve výskoku a k překvapení všech doskákal až za brankovou čáru. Více už se toho v utkání nestalo a tak se třešťským dorostencům konečně podařilo v zápase využít více šancí a připsat si zasloužené 3 body po výhře 5:2.

Komentář trenéra Martina Mareše:

„V minulém zápase naše hra postrádala kvalitu a klid na soupeřově polovině. V dnešním zápase došlo ke zlepšení, přestože nám chyběli někteří hráči a během zápasu nastoupili hráči ze starších žáků. Jejich výkon byl velmi kvalitní a příslibem do dalších sezon. Navíc se mohli opřít o starší a zkušenější dorostence, bez nichž by to samozřejmě nešlo. V příštím kole nás čeká poslední zápas jarní části a pro některé hráče i poslední zápas v dorostenecké kategorii. Utkání sehrajeme s kvalitní Vrchovinou, kde se klukům na podzim podařilo zaskočit tohoto soupeře, takže nám má co vracet. Věřím, že si všichni tento zápas užijí a podaří se nám navázat na povedené výsledky z druhé poloviny jarní části.“

Branky: 20. Pokorný Tomáš, 36. Hájek Jakub – 17. Fencík Tomáš, 29. a 56. Vondruška David, 42. Krafka Kurt, 86. Pokorný Adam

Rozhodčí: Dušovský Jiří

ŽK: 1:1

Sestava: Zedník – Kubát Š. (65. Prášil), Bečica, Jirák, Kříž M. (76. Pátek) – Vondruška, Fencík, Krafka (60. Jonák), Veverka, Budíček – Rod (86. Pokorný)