Brankář dal výsledku pečeť

Brankář dal výsledku pečeť

TJ Sokol Brtnice – TJ Slavoj Eurotech Třešť B

2 : 5 (0 : 2)

V sobotu 11. května 2019, za celkem příznivého počasí, nastoupila třešťská Benfica v dalším kole Okresního přeboru Jihlavska na hřišti soupeře, tentokrát v Brtnici. Po předchozím nepříliš vydařeném představení doma proti Kozlovu si chtěli naši borci spravit chuť. Sestavou se míchalo ve velkém. V brance hostujícího celku nastoupil místo Jakuba Šebesty Jirka Kousal a i na ostatních postech se to dost mlelo.

Začátek celého utkání byl velice opatrný. Hra se přelévala ze strany na stranu. Oba týmy se do zakončení dostávaly velice sporadicky a nebo to střelci zkoušeli z naprosto nevýhodných pozic. Až po půl hodině hry si navedl míč ke střele zpoza šestnáctky Jen Novák a svou silnější levou nohou poslal Benficu do vedení. A když už se schylovalo k poločasové přestávce, vstřelil druhý gól hostů po pěkné kombinaci Pavel Svoboda, který pohodlně obstřelil Mrhala v brance Brtnice. Jeho protějšek Jirka Kousal v prvním poločase zlikvidoval dvě nadějné příležitosti domácích a udržel tak čisté konto. Do kabin proto odcházeli spokojenější fotbalisté ve žlutých dresech Slavoje.

Jak začal první poločas, tak začal i ten druhý. Nepříliš pohledný fotbal z obou stran. Ale na druhou stranu musíme podotknout, že hrací plocha nebyla taková, na jakou jsou hráči Benfici zvyklí. Malé a tvrdé hřiště na kterém místy úplně chyběla tráva. To však třešťské borce nezaskočilo, a dál úspěšně dobývali brtnickou svatyni. Potřetí se to podařilo v 58. minutě Janu Šmachovi a o třináct minut později počtvrté Janu Vrátilovi. V tu chvíli, jakoby se obrana Slavoje ukolébala vedením 4:0 a pustila do dvou větších šancí brtnické hráče. Bohužel pro Benficu, brtničtí své šance využili a stáhli náskok třešťské rezervy na pouhé dvě branky. To se nelíbilo hráčům Slavoje v předních liniích a zasypali brtnickou obranu i brankáře nespočtem vyložených šancí, které bohužel gólem neskončily. Až tedy na jednu, kdy Pavel Svoboda procházel pokutovým územím domácích až do chvíle, kdy jej obránce poslal k zemi a hlavní rozhodčí nekompromisně nařídil pokutový kop. K jeho exekuci vyzvali spoluhráči gólmana Jirku Kousala, který se nemýlil a dal výsledku konečnou podobu.

Další soutěžní utkání čeká třešťskou Benficu na domácím hřišti už tuto sobotu 18. května kdy od 16:30 hod. přivítá rezervu divizní Staré Říše. Přijďte je podpořit v boji proti nelehkému soupeři.

Branky: 77. Vyskočil Jiří, 81. Vyskočil Jiří – 29. Novák Jan, 40. Svoboda Pavel, 58. Šmach Jan, 71. Vrátil Jan, 89. Kousal Jiří (p.k.)

Rozhodčí: Kalaš Ludvík – Nejedlý Jakub

ŽK: bez karet

Sestava: Kousal – Kubala, Svoboda J., Novotný J. (69. Pešta A.), Doležal – Švejda (46. Vrátil), Lovětínský, Novák, Šmach – Svoboda P., Vondrák (69. Svoboda F.)