Čaroděj Vali válí

Čaroděj Vali válí

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Sokol Plačkov B

4 : 0 (2 : 0)

Třešťskému Celticu se na domácí půdě ve IV. třídě Pelhřimovska daří, vždyť zde prohrál naposledy v srpnu minulého roku v úvodním domácím utkání soutěže proti Vyskytné. Od té doby si jeho hráči připsali pět vítězství v řadě a 12. května 2019 v souboji s rezervou Plačkova chtěli přidat další.

V nedělním zápase na hřišti Slavoje se utkala dvě mužstva, jejichž souboje v minulých letech slibovaly vždy tvrdou hru, kdy se jiskřilo od kopaček. Tentokrát ale probíhal zápas v poměrně klidném tempu i díky posilám, kterými si Celtic už tradičně musí vypomáhat.

Přestože převaha Celticu byla výrazná, střelci se probudili až ke konci poločasu, když se nejprve z výhodné pozice trefil Zdeněk Vašek a na 2:0 zvýšil o dvě minuty později po nedorozumění hostující obrany Honza Vrátil. Za zmínku v prvním poločase ještě stojí kuriózní situace, kdy se na domácího gólmana řítil osamocený útočník hostí, ale Vali jeho první střelu bravurně vyrazil, bohužel jen ke kopačkám soupeře, který ho ovšem nastřelil i podruhé. Teprve poté dorazili brankáři na pomoc obránci Celticu a odklidili poskakující míč do bezpečí.

V druhém poločase si domácí tým stále udržoval územní převahu, kterou vyjádřil opět dvěma slepenými brankami. Nejprve v 68. minutě zaznamenal svou první trefu za třešťský Celtic Adam Pešta a účet zápasu uzavřel o tři minuty později zkušený Pavel Svoboda. Díky šestému domácímu vítězství v řade se stále drží Celtic na druhé příčce průběžné tabulky. Na vedoucí Novou Cerekev má pětibodový odstup, který už se mu asi vymazat nepodaří.

Branky:  43. Vašek Zdeněk, 45. Vrátil Jan, 68. Pešta Adam, 71. Svoboda Pavel

Rozhodčí: Svítil Jaroslav

ŽK: 0:3

Sestava: Jiří Krejčí – Růžička Zbyněk, Hochman Milan, Bartušek Stanislav, Nechvátal Jiří – Mikeš Lubomír, Beseda Petr, Kubů Martin, Svoboda František – Svoboda Pavel, Vašek Zdeněk- hokejově střídali: Pešta Adam, Vrátil Jan, Veselý Lubomír, Pěnička Tomáš