St. přípravka doma nezaváhala

St. přípravka doma nezaváhala

Před více než týdnem začala jarní část soutěže pro malé Slavojáky. Okresní přebor starší přípravky skupina B má 6 účastníků, a tak má vždy jeden tým volno (turnaj pro 5 celků je, co se týče herního vytížení na jeden den, pro malé fotbalisty ideální). První turnaj 4. května v Jamném neabsolvovali právě Slavojáci a naskočili tak až do druhého turnaje, jenž se uskutečnil právě na jejich domácí půdě. V sobotu 11. května 2019 na hřišti v Třešti pro změnu chyběl vedoucí celek soutěže – A mužstvo SK Telč. 

K úvodnímu utkání nastoupili domácí fotbalisté proti Stonařovu a s chutí si zastříleli. Stejně dobře se jim vedlo i ve druhém utkání proti rezervě Telče. Asi nejtěžším soupeřem byl ve třetím duelu celek Sokola Jamné, jenž po první půli držel nerozhodný stav. Ve druhé se dokonce mladí fotbalisté Jamného dostali do vedení, ale Slavojáci v závěru zabrali a výsledek otočili ve svůj prospěch. Posledním soupeřem třešťským nadějím byli jejich vrstevníci ze Staré Říše. I zde byli lepší domácí a o svém jednoznačném vítězství rozhodli už v první půli. 

Několik momentek z turnaje od Jaroslava Kříže najdete zde.

Slavoj Třešť  – Sokol Stonařov 13 : 3 (7 : 2)
Branky Třeště:  Svoboda Matěj 3x, Hink Adam 3x, Lexa Tadeáš 3x, Sova Vojtěch 2x, Kříž Vojta a Červený Adam

Slavoj Třešť  – SK Telč B 8 : 4 (4 : 1)
Branky Třeště: Svoboda Matěj 4x, Lexa Tadeáš 2x, Červený Adam a Kříž Vojta 

Slavoj Třešť  – Sokol Jamné  5 : 3 (1 : 1)
Branky Třeště:  Svoboda Matěj 2x, Červený Adam, Lexa Tadeáš a Kříž Vojta

Slavoj Třešť  – FSC Stará Říše  8 : 0 (6 : 0)
Branky Třeště: Hink Adam 2x, Červený Adam, Lexa Tadeáš, Svoboda Matěj, Kříž Vojta, Rodek Daniel a Sova Vojtěch

V dresu Slavoje se na turnaji představili:  Gregor Tomáš –  Svoboda Matěj, Sova Vojtěch, Červený Adam, Hink Adam, Žádný Filip, Košťálová Kateřina, Kříž Vojtěch, Rodek Daniel a Lexa Tadeáš