Cínka to zařídil

Cínka to zařídil

TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec – TJ Slovan Kamenice nad Lipou

3 : 0 (2 : 0)

V neděli 12. května 2019 se v dalším kole I.třídy žáků představili mladší žáci Slavoje na domácí půdě proti svým vrstevníkům z Kamenice nad Lipou. Počasí jim však příliš nepřálo. V neděli měl totiž svátek Pankrác a ti je první z trojice ledových mužů (dalšími jsou Servác a Bonifác jenž mají svátek v pondělí resp. v úterý). Celou noc pršelo a po ránu se navíc ochladilo a začal foukat studený vítr. Na podmáčeném hřišti by se u malých žáčků zvyšovalo riziko zranění a tak se po dohodě trenérů obou mužstev a pana rozhodčího toto utkání přesunulo na umělou trávu.

Snad díky chladnému počasí byli hráči obou týmu zpočátku utkání zamrzlí. Nikomu se nechtělo příliš běhat a tak se hrálo především ve středu hřiště. Ani jeden tým se dlouhou dobu nedokázal dostat do zakončení a tak se oba brankáři víceméně nudili. Jako první se rozehřál Martin Cína, který už tou dobou měl v nohách část utkání za starší žáky. V 19. minutě zatáhl míč po pravém křídle, utekl bránícímu hráči a zakončil na přední tyč a to doslova. Míč se odrazil před opuštěnou branku a pro Tobiáše Frantu nebyl problém jej uklidit do prázdné branky. O dvě minuty později vykopával míč od branky až k půlící čáře gólman Slavoje Daniel Kousal. Míč přeskočil stopéra hostí a z vlastní poloviny vybíhající Martin Cína se řítil sám na gólmana Slovanu a střelou po zemi navýšil vedení domácího celku. Tyto dva slepené góly dali podobu poločasovému výsledku a do kabin tak odcházeli šťastnější domácí žáčci.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Hra se sice přelévala ze strany na stranu, ale k nějakému přesnému zakončení se dlouhou dobu ani jeden tým nedokázal propracovat. S přibývajícím časem byli přece jen aktivnější Slavojáci. Při střele Matěje Svobody předvedl pěkný zákrok gólman Slovanu Jáchym Zadák. Na rohový kop Matěje Svobody si zase dobře naskočil Adam Novotný, ale hlavou mířil těsně nad branku Kamenice. Mezi tři tyče se nevešla ani střela Davida Šťastného. Na druhé straně dvakrát týmu pomohl skvělým zákrokem Daniel Kousal, když dokázal skrýt ve své náruči dvě nebezpečné střely po rychlých brejcích hostujícího celku. Na třetí branku v síti Kamenice si tak prochladlí diváci museli počkat až do závěrečné minuty. Postaral se o ní z dorážky Jakub Komín, který se zatím na jaře při svém návratu po měsíčním svalovém zranění teprve pomalu dostává do své podzimní formy. 

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Trenér Dušan Surán byl dnes pracovně mimo, a tak bylo na mě odkaučovat rovněž utkání mladších žáků. Problém to nebyl. Všechny kluky znám dobře z tréninků. A protože jsme hráli doma, chtěl jsem dát příležitost většině hráčů. Malinko nás dnes potrápilo počasí. Nebýt toho studeného větru a občasných přeháněk, asi by se oběma týmům hrálo lépe a bylo by se na co koukat. Takhle to bylo více o bojovnosti“

Branky: 19. Franta Tobiáš, 21. Cína Martin, 60. Komín Jakub

Rozhodčí: Terber Ondřej

Sestava: Kousal Daniel – Gregorová Kateřina, Novotný Adam, Němeček Jakub – Jelínek Vojtěch, Daněk Filip, Šťastný David, Gregor Tomáš – Cína Martin – střídali hokejově: Svoboda Matěj, Košťál Filip, Franta Tobiáš, Komín Jakub, Kříž Vojta, Zahradník Martin a Vašek Michal