Slepené góly soupeře položily

TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec – TJ Slovan Kamenice nad Lipou

9 : 1 (4 : 0)

O hodinu a půl dříve než mladší žáci, nastoupili ke svému utkání proti svým vrstevníkům z Kamenice nad Lipou starší žáci Slavoje. Díky dohodě obou trenérů a pana rozhodčího se utkání přesunulo na umělou trávu, neboť na přírodním hřišti po vydatném nočním dešti místy stála voda. Slavojáci v neděli 12. května 2019 v 9 hodin ráno vyběhli na hrací plochu hřiště s umělým povrchem téměř v kompletní sestavě (chyběl akorát nemocný Honza Široký), atak se dalo předpokládat, že svého soupeře zatlačí před vlastní šestnáctku.

A to se také stalo. Už ve 4. minutě se poprvé dostal ke střele Martin Prášil a o chvíli později Ondra Pátek. Oba pokusy skončily nad soupeřovou brankou. Ve 13. minutě po autovém vhazování Martina Štěpánka, zatáhl po pravém křídle míč až k brankové čáře Martin Prášil a jeho přízemní pas před branku prošel přes několik bránících hráčů až na Davida Šťastného, který skluzem poslal Slavoj do vedení. Další branky si domácí fotbalisté nechali až na závěr první půle, kdy se v rozmezí šesti minut trefili hned třikrát. Nejprve se dvakrát střelou zpoza šestnáctky prosadil Vojta Jirák a účet první půle uzavřel nejlepší střelec Slavoje Kurt Krafka, který do utkání nastupoval silně nachlazený a vzhledem k vývoji utkání už do druhé půle raději nezasáhl.

Stejně tak se ve druhé půli na hřišti v dresu Slavoje neobjevil Ondřej Zamastil a pouze chvilku odehrál Filip Daněk. Rovněž oni se potýkali se zdravotními problémy. Více příležitosti tak dostali mladíci z mladších žáků. Ve druhé půli jako první zahrozili hosté, ale tvrdou střelu kamenického fotbalisty dokázal Daniel Kousal skrýt ve své náruči. Poté se dostali ke slovu znovu domácí a několika slepenými góly navýšili vedení. Ve 42. minutě se přesnou střelou k tyči prezentoval Martin Prášil a o dvě minuty později po závaru před hostující brankou protlačil míč do sítě Martin Cína. O deset minut později se dvakrát v rychlém sledu prosadil z levého křídla Honzík Staněk. Nejprve to bylo po přesném pasu Lukáše Kříže a podruhé vystihl hostující rozehrávku a střelou na zadní tyč navýšil už na 8:0.  Po hodině hry napřáhl z hranice šestnáctky Jakub Němeček a jeho pokus se zastavil až v síti. Desátou branku už se domácím Slavojákům vstřelit nepodařilo, naopak dvě minuty před koncem Daniel Kousal kapituloval, když se hostující kapitán Pavel Jaroš z více než dvaceti metrů trefil přesně pod víko.

trenér Jiří Gregor k utkání:

„Kluky musím pochválit, že i při relativně nepříznivém počasí chtěli hrát fotbal, nebáli se kombinovat a tlačili se do zakončení. Samozřejmě, že soupeř nám to svou nedůsledností a nedostupováním umožnil. Za týden jedeme do Přibyslavi, která v letošní sezóně bojuje o postup do Krajského přeboru a já věřím, že jí dokážeme potrápit. Vždyť na podzim jsme doma zvítězili 4:2“

Branky: 25. a 27. Jirák Vojtěch, 52. a 53. Staněk Jan, 13. Šťastný David, 29. Krafka Kurt, 42. Prášil Martin, 44. Cína Martin, 60. Němeček Jakub – 68. Jaroš Pavel

Rozhodčí: Terber Ondřej

Sestava: Kousal Daniel – Jahoda Daniel, Jirák Vojtěch, Novotný Adam, Němeček Jakub – Mikyska Petr, Prášil Martin, Pátek Ondřej, Staněk Jan –  Daněk Filip, Krafka Kurt – střídal hokejově: Štěpánek Martin, Kříž Lukáš, Cína Martin,  Zamastil Ondřej a Šťastný David