Cach katem Slavoje

Cach katem Slavoje

TJ Sokol Herálec – TJ Slavoj Eurotech Třešť

2 : 1 (1 : 1)

V neděli 12. května 2019 čekal na A-tým mužů Slavoje výlet k dalšímu soutěžnímu utkání na Žďársko, konkrétně na hřiště jednoho s aspirantů na postup do krajského přeboru, do Herálce. Na podzim ve vzájemném měření sil v Třešti byli úspěšnější fotbalisté Sokola, když v závěrečné dvacetiminutovce dokázali smazat dvougólové manko a navíc přidali i vítěznou trefu (psali jsme zde). V dresu Slavoje se tehdy prosadili Martin Mareš a Michal Tausch. Za hosty jednou mířil přesně Milan Boháč a dvě trefy zaznamenal Lukáš Cach, z nichž ta druhá byla vítězná. Všichni čtyři úspěšní střelci byli na hřišti v Herálci i tentokrát.

V Herálci fotbalisty Slavoje přivítalo velmi chladné počasí doprovázené čerstvým studeným větrem. Překvapením pak pro všechny byla kvalita hrací plochy. Na kraťoučko střižený, hustý, světle zelený pažit bez známek nějakých nerovností byl naprosto ideální ke kombinační hře po zemi. O takovém v Třešti všichni jenom sní. A byli to fotbalisté Slavoje, kdo jako první ohrozil branku soupeře. Po pěkné kombinační akci a narážečce s Nechvátalem zakončoval ve 4. minutě Mareš mimo tři tyče. Ve 12. minutě pak z hranice šestnáctky mířil po podobné kombinaci Klaus přímo do náruče gólmana. Domácí se poprvé ukázali po více než čtvrthodině hry. Po zbytečné ztrátě na polovině hřiště přišel rychlý centr na zadní tyč, kam si seběhl křídelník Sokola, ale jeho pokus dokázal Pešta zlikvidovat. Domácí šli do vedení ve 25. minutě. Křižný pas za obranu dostal Veselský na pravém křídle a střelou na zadní tyč prostřelil vybíhajícího Peštu. Inkasovaná branka ještě více nakopla hostující celek a výsledkem byl obrovský tlak do branky Sokola, který vyústil v sérii několika rohových kopů. Na jeden takový z kopačky Mareše si naskočil nepokrytý Herkner a pro něj netradičně hlavou zařídil vyrovnání. Ohřát do kabin se tak šli všichni aktéři utkání za nerozhodného stavu.

Do druhé půle vstoupili lépe domácí a na dlouhou dobu zamkli hosty na své útočné polovině. Při asi nejnebezpečnější akci domácích zastoupil už překonaného gólmana Peštu na brankové čáře stopér Marek Novotný. Stejný hráč dokázal o pár minut později odvrátit míč do bezpečí před dotírajícím útočníkem Sokola. Paradoxně ve chvíli, kdy tlak domácích opadl a Třešť hru vyrovnala, inkasovali hostující fotbalisté podruhé. Na přímý volný kop z poloviny hřiště si naskočil Lukáš Cach, přetlačil Mareše a těsně před vybíhajícím Peštou uklidil hlavou míč do sítě. Ten samý hráč se na podzim trefil do sítě Slavoje hned dvakrát. V závěrečné čtvrthodince se sice hosté snažili získat alespoň bod za remízu, ale nebylo jim přáno. Své příležitosti nedokázali využít Herkner, Mareš či Ivan. A když v závěru dokázal gólman Sokola Forchtsam skrýt v rukavicích dobře mířenou střelu Marka Novotného z přímého kopu po „žlutém“ faulu na Herknera, skončilo utkání hubeným vítězstvím domácích fotbalistů.

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Domácí fotbalisté jsou hodně narostlí, důrazní a siloví a ve vzduchu jsme proti nim neměli šanci. Snažili jsme se proto kombinovat více po zemi, což nám vyhovovalo. Tady musím pochválit správce jejich areálu. O takhle kvalitní hrací ploše se nám může pouze zdát. Po zemi jsme domácí přehrávali, ale bohužel jsme ve druhé půli opět nedokázali dobře pokrýt jednu standardní situaci. Celkově by ale tomuto utkání slušela remíza“

Branky: 25. Veselský Pavel, 72. Cach Lukáš – 39. Herkner Petr

Rozhodčí: Karlík Ondřej – Havlín Martin, Šetek Jiří

Delegát FA: Šoukal Roman

ŽK: 3:0

Sestava: Pešta – Tausch, Novotný M., Kříž Jan, Ivan – Kříž Jiří, Klaus (74. Rod T.) – Budíček, Mareš, Nechvátal – Herkner