5+1 od Matěje

TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec – TJ Slavoj Pacov

6 : 2 (2 : 1)

V neděli 28. dubna 2019 před polednem, necelou půlhodinu po svých starších spoluhráčích, nastoupili k soutěžnímu utkání proti svému jmenovci z Pacova také mladší žáci třešťského Slavoje. I oni se museli vyrovnat s aprílovým počasím doprovázeným čerstvým studeným větrem.

Na světelné tabuli běžela teprve první minuta, když hostující Loskot vystihl zdlouhavou a nepřesnou rozehrávku domácí obrany s brankářem a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení. V chladném a studeným větrem umocněném nedělním počasí působili v úvodu utkání mladí třešťští Slavojáci zamrzlým dojmem, který ještě více znásobila inkasovaná branka. Na dostřel soupeřovi branky se dostali poprvé až v polovině první půle. Slabá střela Davida Šťastného však hostujícímu gólmanovi příliš starostí nenadělala. S přibývajícím časem se třešťští žáčci rozehřáli na provozní teplotu a v závěru poločasu dvěma brankami vývoj utkání otočili. Nejprve ve 24. minutě zaúřadovala dvojice benjamínků ve žlutočerných dresech Slavoje. Matěj Svoboda utekl po pravém křídle a poslal střílený centr do kapsy za hostující obranu. Tam si naběhl jeho spoluhráč ze starší přípravky Adam Hink a skluzem uklidil míč do odkryté branky. Jen o minutu později zahrával Matěj Svoboda rohový kop a posadil míč přímo na hlavu Filipu Daňkovi 2:1. Do kabin tak přeci jen odcházeli spokojenější domácí fotbalisté.

Druhý poločas se začal ve stejném duchu, v jakém ten první skončil. Tedy náporem domácích. Navýšit vedení mohl Matěj Svoboda, ale mířil příliš vysoko, a tak se raději vrátil do role nahrávače. Ve 37. minutě našel na zadní tyči v dobrém náběhu Vojtu Jelínka, jenž se do sestavy vrátil po nemoci a který svůj návrat k fotbalu okořenil vítěznou trefou. Třetí inkasovaná branka hostující tým definitivně zlomila a na jejich obranu se valil útok za útokem. Ještě dvakrát si Matěj Svoboda připsal asistenci. To když ve 45. a 51. minutě přihrál Filipu Daňkovi, který tak zkompletoval hattrick (a to ještě před tímto utkáním vychytal čisté konto v brance starších žáků v duelu se stejným soupeřem – pozn. redakce). Za stavu 5:1 si vybrala slabší chvilku, stejně jako v úvodu utkání, domácí obrana a dovolila soupeři snížit. Poslední slovo měl ale opět Matěj Svoboda. Po pěti asistencích to tentokrát vzal na sebe a pět minut před závěrečným hvizdem dal výsledku definitivní podobu.

trenér Dušan Surán k utkání:

„Opět jsme zaspali začátek utkání. Nevím jak je to možné, ale dlouho nám trvá, než se do zápasu rozjedeme. Přísné měřítko snesl opět až druhý poločas. Jsem rád, že kluci chtějí hrát kombinačně a nehrají jen sami na sebe. Některé dnešní branky byly výsledkem slušných kombinací od našich obránců až po zakončující hráče.“

Střelci: 25., 45. a 51. Daněk Filip, 24. Hink Adam, 37. Jelínek Vojtěch, 55. Svoboda Matěj – 1. Loskot Tomáš, 52. Lhotský Tomáš

Rozhodčí: Terber Ondřej

Sestava: Kousal Daniel – Němeček Jakub, Novotný Adam, Košťál Filip – Daněk Filip, Gregor Tomáš, Šťastný David, Cína Martin – Svoboda Matěj – střídali hokejově: Hink Adam, Štancl Dominik, Komín Jakub, Jelínek Vojtěch a Vašek Michal