Sebevědomá Nová Cerekev odjela s debaklem

Sebevědomá Nová Cerekev odjela s debaklem

TJ Slavoj Eurotech Třešť C – TJ Nová Cerekev

7 : 3 (3 : 3)

V úvodním jarním kole nasázel Celtic Vyskytné na hřišti soupeře sedm branek a připsal si jasné vítězství. O týden později, netradičně v sobotu 13. dubna 2019 jej na domácí půdě čekal těžší oříšek v podobě lídra soutěže z Nové Cerekve. Ambiciózní hosté, kteří zaslouženě obývají první příčku tabulky VI. třídy okresu Pelhřimov, přijeli do Třeště s přesvědčením, že jiná varianta, než si odvézt domů tři body, ani neexistuje. Vyzařoval z nich až přehnaný optimizmus, nešetřili úsměvy, někteří z nich dokonce před zápasem nepohrdli ani pivem. Bohužel pro ně ještě netušili, co je na trávníku čeká.

První minuty opravdu začaly podle přání hostí. Hned v první minutě se po nedorozumění v obraně dostal k míči Miroslav Kubánek a tváří v tvář Jindřichovi nezaváhal. Na znepokojujících 2:0 zvýšil v už 5. minutě z pokutového kopu Petr Vaněček. Nicméně tým domácích, vyztužený několika hráči z „béčka“, se nesesypal. Naopak. Teprve po těchto dvou nešťastných brankách se rozjel naplno. Začal úřadovat hlavně Pavel Svoboda, kterého zoufalí hosté neměli šanci zastavit jinak, než za cenu faulu. Trenér hostí si v jednom okamžiku posteskl: „No, koho na něj mám asi dát, nikoho rychlejšího už tady nemám.“ V 11. minutě obešel Pavel několik zkoprněných obránců, předložil Honzovi Šmachovi, a ten rozvlnil síť hostí poprvé. Ve 14. a 15. minutě se prosadil rychlostí a přesně zakončil opět Pavel Svoboda, čímž domácí vývoj zápasu obrátili. Poslední naděje svitla soupeři v 17. minutě, když vyrovnal Kamil Zíka. Byla to ovšem jenom labutí píseň. Za nerozhodného stavu 3:3 se šlo do kabin. 

Hned v úvodu druhé půle, ve 47. minutě, dal hostům jasně na srozuměnou, kolik bodů si z Třeště odvezou, František Svoboda, když tvrdou střelou k tyči nedal brankáři šanci. Svou střeleckou bilanci ještě vylepšil o deset minut později, kdy z úhlu zvýšil na 5:3 a sebevědomým mladíkům z Nové Cerekve už bylo jasné, že v Třešti jim tentokrát pšenka nepokvete. Totální destrukci hostí dokončili ještě v 75. minutě Pavel Svoboda, čímž dovršil hattrick, a 82. minutě Martin Kubů po skvělém Pavlově uvolnění. Důležitý zápas se nakonec proměnil v exhibici hlavně díky pomoci hráčů, kteří jinak v pohodě válí ve vyšších soutěžích. Bez nich by si favorit kýžené body z Třeště pravděpodobně odvezl. Díky chlapi. Nutno dodat, že někteří hráči Nové Cerekve potupnou porážku neunesli, uchylovali se k hrubým faulům, za něž se ani neomluvili, a po skončení zápasu někteří prchali do kabiny, aniž by soupeři podali ruku. Co na to říct? I prohry se musí hráč naučit vstřebat. 

Branky: 14., 15. a 75. Svoboda Pavel, 47. a 57. Svoboda František, 1. Šmach Jan, 82. Kubů Martin – 1. Kubánek Miroslav, 5. Vaněček Petr (p.k.), 17. Zíka Kamil

Rozhodčí: Mareš Petr

ŽK: 0:3

Sestava: Jindřich Jindřich – Zbyněk Růžička, Milan Hochman, Stanislav Bartušek, Lubomír Mikeš – František Svoboda, Petr Beseda, Martin Kubů, Pavel Svobody – Jan Šmach, Jan Janák – střídali hokejově: Lubomír Veselý, Zdeněk Vašek, Jiří Nechvátal