Na podzim lilo, na jaře padal sníh

Na podzim lilo, na jaře padal sníh

TJ Slavoj Eurotech Třešť/SK Kostelec – TJ Jiskra Měřín

2 : 0 (1 : 0)

Stejně jako starší žáky Slavoje, rovněž jejich mladší spoluhráče, čekala v neděli 14. dubna 2019 letošní premiéra v soutěžním utkání na domácí půdě. Před týdnem Slavojáci prohráli na hřišti v Telči a to více si přáli v domácím utkání uspět. V cestě jim stáli jejich vrstevníci z Měřína. Mladí fotbalisté z malého městečka pod dálnicí dokázali na podzim na domácí půdě za velkého deště zvítězit 2:0 (psali jsme zde), a tak jim Slavojáci měli co vracet.

Stejně jako na podzim v Měříně, ani tentokrát nebylo počasí ideální. Hrací plochu sice nebičoval déšť, ale zatažená obloha, studený vítr a sněhové přeháňky fotbalu příliš nepřály. Do utkání vstoupili lépe mladí fotbalisté Slavoje a už v 7. minutě šli zásluhou Matěje Svobody do vedení. Po pěkné kombinační akci po pravé straně ho našel osamoceného před brankou soupeře Tomáš Gregor a ač věkem mladíček si počínal velice zkušeně a rozjásal zhruba tři desítky domácích příznivců. Hosté Jiskry byli inkasovanou brankou zaskočeni a dlouho se nemohli dostat ke své kombinační hře. S přibývajícím časem se sice postupně hra vyrovnala, ale výraznější brankovou příležitost si ani jedno družstvo nevytvořilo.

Do druhé půle jakoby si oba týmy vyměnily dresy. Hned od začátku byli aktivnější hosté z Měřína a na dlouhou dobu zamkli Slavojáky na jejich obranné polovině. Domácí fotbalisty však několika dobrými zákroky podržel gólman Filip Daněk. Třešťští fotbalisté překonali úvodní tlak hostí a postupně se i oni několikrát dostali na dostřel soupeřovi branky. Ve 42. minutě sehráli Slavojáci podobnou gólovou akci jako v první půli. Matěj Svoboda však tentokrát z první mířil vysoko nad branku Měřína. S přibývajícím časem hosté ještě více přitlačili a snažili se o vyrovnání. Defenzíva Slavoje však odolávala a po zisku míče hrozila po rychlých brejcích. Dvakrát sice jejich snahu o rychlý protiútok zastavil zdvižený praporek pomezního, ale potřetí už to vyšlo. Od půlící čáry tak mířil sám na hostující branku Matěj Svoboda a podél vyběhnuvšího gólmana Norka definitivně zajistil pro svůj tým tři body.

trenér Dušan Surán k utkání:

„Stále nám chybějí zraněný Kuba Komín a nemocný Vojta Jelínek. Navíc tradičně všichni zkušení hráči hráli před svým utkáním ještě za starší žáky. V úvodu druhého poločasu jsme asi byli duchem ještě v teplé kabině, chyběl nám pohyb, přihrávka a nebyli jsme schopni déle udržet míč. Naštěstí toho hosté nedokázali brankově využít.“

Branky: 7. a 56. Svoboda Matěj

Rozhodčí: Dušovský Jiří

Sestava: Daněk Filip – Gregor Tomáš, Novotný Adam, Košťál Filip – Franta Tobiáš, Němeček Jakub, Cína Martin, Štancl Dominik – Svoboda Matěj – střídali hokejově: Gregorová Kateřina a Zahradník Martin