Áčko překonalo Brod

Áčko překonalo Brod

FC Slovan Havlíčkův Brod B – TJ Slavoj Eurotech Třešť

1 : 2 (1 : 2)

Již potřetí v jarní části této sezóny vyjížděl A-tým mužů třešťského Slavoje ke svému utkání na hřiště soupeře. V sobotu 13. dubna 2019 se svěřenci trenéra Zdeňka Derganze představili na hřišti s umělým povrchem v Havlíčkově Brodě. Souboje s místním B-týmem byly vždy zajímavé, neboť havlíčkobrodská juniorka je poskládaná z mladých hráčů, jenž pravě „vylezli“ z dorostu a čekají na svou šanci v divizním Áčku. V posledních dvou letech však byli vždy úspěšnější fotbalisté Slavoje. V minulé sezóně nejprve na podzim doma zvítězili 2:0, na jaře pak „vyloupili“ hřiště Slovanu po vítězství 3:0. V této sezóně na domácí půdě dokázali díky dvěma brankám Pavla Svobody ve druhém poločase otočit poločasový stav 0:1 (psali jsme zde). Ačkoli to tak nevypadá, tak na všechna tři vítězství se třešťští fotbalisté dost nadřeli. A nic lehkého je nečekalo ani tentokrát.

Hned v úvodu dokázali domácí fotbalisté, že fotbal hrát umějí a několikrát nebezpečně ohrozili Peštovu branku. Hosté odpověděli v 10. minutě, kdy se po rohovém kopu dostal do zakončení Mareš, ale Kubát v brance Slovanu jeho pokus zlikvidoval. O minutu později už se ale skóre měnilo. Ve středu hřiště v prostoru střídaček si po autovém vhazování narazili míč Lašan z Klausem a následně prvně jmenovaný našel v dobrém náběhu Herknera. Toho sice křižoval domácí obránce, ale dokázal pouze tečovat Herknerovu střelu mimo dosah Kubáta 0:1. Vyrovnat se domácím podařilo po necelé půlhodině hry. Po zbytečné ztrátě míče Slavoje ve středu hřiště si Cakl narazil míč se spoluhráčem a svůj rychlý brejk zakončil přízemní střelou k tyči. Prakticky vzápětí si hosté vzali vedení zpět. Mareš prostrčil míč mezi stopéry na Herknera a ten se v souboji s domácím gólmanem ani podruhé nemýlil. Do poločasové přestávky se Herkner v podobné pozici ocitl ještě dvakrát, ale jednou mířil těsně mimo a podruhé jej v šestnáctce zastavil bránící hráč Slovanu. Píšťalka sudího však zůstala němá.

I po změně stran se dál hrál zajímavý fotbal. Oba celky se nebáli kombinovat, a tak se hra přelévala ze strany na stranu. Domácí mohli vyrovnat zhruba po hodině hry, kdy si na centrovaný míč do šestnáctky Slavoje naběhl domácí útočník Nedvěd, ale nikým neatakován hlavičkoval mimo tři tyče. S přibývajícím časem havlíčkobrodští, ve snaze o vyrovnání, hru zjednodušili a vrhli se do útoku ve více hráčích. Tím se ale dobře bránícím hostům otvírala okénka do otevřené obrany Slovanu. V nadějné příležitosti se ocitl Jiří Kříž, jemuž prostrčil míč Klaus. Tísněn bránícím hráčem však mířil těsně mimo bližší tyčku Kubátovi branky. V nadějné brejkové situaci neuspěl ani střídají Tomáš Rod, ani jeho střela se mezi tři tyče nevešla. Fotbalisté Slovanu se sice dál snažili skóre vyrovnat, ale naráželi na dobře bránící blok Slavoje a do zakončení se prakticky nedostali. V úplném závěru se ještě mohli prosadit střídající Švejda či Doležal, ale skóre už se nezměnilo. Fotbalisté Slavoje si tak připsali třetí výhru v řadě a průběžnou tabulkou soutěže tak stoupají vzhůru.

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„Věděli jsme, že havlíčkobrodští fotbalisté budou aktivní a budou hrát kombinační fotbal a to se potvrdilo. Celý rok trénují na umělé trávě a na základě výjimky od svazu zde mohou hrát i všechna soutěžní utkání. I my jsme se proto v týdnu před utkáním vrátili v tréninku na umělku. Jsem rád, že jsme utkání zvládli. Domácí fotbalisté sice byli v určitých pasážích zápasu více na míči, ale do žádné vyložené šance jsme je nepustili. Samozřejmě až na tu jednu brejkovou, kterou proměnili. Ta vznikla po naší obrovské chybě na útočné polovině ve chvíli, kdy jsme byli v náběhu dopředu ve více hráčích a soupeř tak šel do otevřené obrany. Za týden nás čeká doma Kamenice nad Lipou a rádi bychom jim oplatili podzimní porážku 0:2.“

Branky: 28. Cakl Martin – 11. a 30. Herkner Petr

Rozhodčí: Šimek Milan – Rygl Luboš, Jílek Lukáš

Delegát FA: Hrkal Václav

ŽK: 1:1

Sestava: Pešta – Kubát, Novotný M., Kříž Jan, Lašan – Klaus (77. Švejda), Kříž Jiří – Tausch,Gutwald (90. Doležal), Mareš – Herkner (87, Rod)