Slavoj bušil do břevna ;-)

Slavoj bušil do břevna ;-)

TJ Slavoj Eurotech Třešť B – TJ Cejle

2 : 0 (0 : 0)

Podruhé na jaře letošního roku vyběhli v neděli 7. dubna 2019 k soutěžnímu utkání fotbalisté B-týmu mužů Slavoje. Soupeřem jim byl jeden z aspirantů na postup a zároveň druhý tým průběžné tabulky Okresního přeboru Jihlavska celek TJ Cejle.

Domácí přivítali silného soupeře na svém letišti (jak mnozí soupeři nazývají hřiště Slavoje pro jeho rozměry) a hned od úvodu do něj začali bušit. Velký tlak, který přetrvával celý první poločas, však k tížené brance nevedl. Cejle sice občas vystrčila růžky, ale precizní práci odváděla celá obrana Slavoje a nedovolila soupeři žádnou vyloženou šanci. Domácí se tak snažili, co to šlo. Pavel Svoboda z přímého kopu orazítkoval břevno a ani z dorážky Novák nepropálil míč do sítě. Pak se do šance dostalo duo mladíčků v sestavě Benfici BudíčekRod, ale i jejich počínání skončilo na břevně hostujícího celku.

Po přestávce se hra mírně vyrovnala a přiostřilo se i v osobních soubojích. Po jedním takovém hasil Kubala protiútok rychlým skluzem, kdy zasáhl nejdříve míč a poté sestřelil hostujícího hráče. Ok, v současném trendu se toto posuzuje jako faul, ovšem bez karetního napomenutí, spíše posuzované jako nebezpečná hra. Sudí Kalaš zřejmě tento fakt úplně opomenul a z ničeho nic vytáhl červenou kartu. To nenechalo jediného hráče domácích v klidu a seběhli se jak supy nad mršinou za rozhodčím. Naštěstí si sudí nechal celou situaci vysvětlit a svůj verdikt změnil na žlutou kartu. Z přímého kopu pak hosté nastřelili dobře postavenou zeď a Benfica se hnala se do brejku. Ten dokázala hostující obrana odvrátit na rohový kop. Po jeho exekuci se k hlavičce dostal Šmach a nachystal míč pro Tausche, který jej napálil do sítě za zády gólmana Lačného a poslal tak svůj tým do vedení. Hosté poté vsadili vše na útok a centrovali do vápna jeden míč za druhým. Tam však vládl Šebesta a všechny jejich pokusy posbíral do svých rukavic. V poslední minutě vybojovali domácí míč u postranní lajny a kolmicí hledali vepředu Vondráka, jenž sice stál v ofsajdové pozici, ale chytře přepustil míč jasným gestem „nechci hrát“ na ze druhé vlny nabíhajícího Františka Svobodu. Ten tak upaloval sám na brankáře Lačného, kterému ukázal polský blafák a podél něj rozhodl o konečné podobě výsledku 2:0 pro domácí Slavoj. Velice důležité tři body, které budou chtít fotbalisté Benfici potvrdit za týden na hřišti Dobronína.

Branky: 53. Tausch Michal, 89. Svoboda František

Rozhodčí: Kalaš Ludvík – Mlsna Jiří, Pojezný Karel

ŽK: 2:2

Sestava: Šebesta – Svoboda J., Kubala, Novotný, Tausch – Šmach, Novák (80. Vondrák), Svoboda P., Budíček – Rod (58. Svoboda F.), Švejda (K)