Generálka nevyšla

Generálka nevyšla

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Sapeli Polná

0 : 4 (0 : 2)

Generálku před jarními boji v I. A třídě mají za sebou fotbalisté A-týmu mužů třešťského Slavoje. K poslednímu přípravnému utkání si pozvali tradičního účastníka Krajského přeboru celek Sapeli Polná. Ani na čtvrtý pokus se jim v letošním kalendářním roce nepodařilo zvítězit, ba co hůř opět nedokázali vstřelit branku. Ze hry se tak v přípravě trefil hned v prvním utkání proti rakouskému Pfaffenschlagu Martin Mareš (remíza 1:1) a hned v dalším utkání s divizním Slavojem Polná se z přímého kopu prosadil Marek Novotný (prohra 1:3). Ve zbývajících dvou duelech už vyšli třešťští fotbalisté střelecky naprázdno.

Reportáž z utkání jsme tentokrát převzali z webových stránek hostujícího celku: 

Sapeláci vstoupili do utkání velmi aktivně a již v prvních deseti minutách dvakrát vychytal domácí gólman Davida Padrnose. V 15. minutě opět aktivní David Padrnos z hranice šestnáctky těsně přestřelil a potom připravil loženku pro Ondru Částku, ten však taktéž těsně minul domácí svatyni. O tři minuty později domácí gólman vyrazil dělovku Filipa Dvořáčka, přihrával Ondra Částka. Ve 24. min. po rohu Filipa Dvořáčka hlavičkoval ve vyložené pozici Petr Doucha, bohužel bez úspěchu. Ve 25. minutě založil akci David Padrnos, vyslal do křídla Leoše Baráka a jeho centr zužitkoval Filip Dvořáček 0-1. O minutu později kryl domácí gólman sólo Filipa Dvořáčka. Ve 27. minutě pochybil jinak výtečný sudí Beseda. Domácím hráčům udělil výhodu, ti vypálili z hranice penalty k pravé tyči branky Tomáše Hajného, náš gólman střelu vyrazil a v té chvíli hlavní sudí přerušil hru (připravil domácí tým o gólovou dorážku) a nařídil přímý kop z hranice šestnáctky, z kterého Michal Lovětínský přestřelil naši branku. O minutu později zahrával roh Leoš Barák, přihrál Filipu Dvořáčkovi a ten přesnou střelou z hranice šestnáctky zvýšil na 0-2.

V druhé půli již výkon našeho týmu upadl. Hráči mnohdy řešili dobré možnosti příliš individualisticky a hra týmu tím hodně trpěla. Přesto se pár pěkných akcí našlo. V 51. minutě pěkně vypálil z dálky Ondra Částka, domácí gólman výborně zasáhl. O tři minuty později jsme sehráli velmi pěknou akci po ose Honza Vacek- Honza Flekal – Míla Brabec, posledně jmenovaný již skórovat nedokázal. Vše si vynahradil v 58. minutě, když vstřelil naši třetí branku, kterou pro Milana doslova „vydřel“ Ondra Částka 0-3. Posledně jmenovaný hráč Ondra Částka měl potom dvě velké šance v 66. a 72. minutě, ale nebylo mu přáno. Až v 90. minutě protrhl svoji střeleckou smůlu po přihrávce Lukáše Adamce a podtrhl účet utkání na 0-4.

(převzato z webu Sapeli zde)

trenér Zdeněk Derganz k utkání:

„V naší hře je stále spousta nepřesností. Namísto jednoduché přihrávky často hledáme složitá řešení. Chybí nám důraz nejen v obraně, ale především před a v šestnáctce soupeře. Zatím ale není třeba věšet hlavy. V přípravě jsme narazili na velmi kvalitní a silné týmy, přesto na naší hře byli vidět i dobré momenty. Doufám, že se do začátku sezóny dají do pořádku Petr Herkner a Martin Kantor a naše útočná síla vzroste.“ 

Branky: 25. a 28. Dvořáček, 58. Brabec, 90. Částka

Rozhodčí: Petr Beseda – David Vondruška, Michal Kříž

Sestava: Pešta (46. Pokorný, 75. Pešta) – Tausch (46. Kubát), Novotný M., Veselý (60. Svoboda J.), Lupač – Kříž Jiří, Nechvátal – Mareš, Lovětínský (46. Kříž Jan), Ivan – Gutwald