Hokejový výsledek v přípravě

Hokejový výsledek v přípravě

TJ Slavoj Eurotech Třešť B – TJ Hodice

7 : 5 (6 : 1)

Poprvé v letošním kalendářním roce se v neděli 10. března 2019 představil domácím fanouškům B-tým mužů Slavoje. Od 14-ti hodin přivítali jeho hráči na hřišti s umělým povrchem celek ze sousedních Hodic, jenž se po polovině soutěže nachází na 7. příčce nejnižší okresní soutěže, tedy IV. třídy Jihlavska. Také domácí Benfica je na 7. místě průběžné tabulky, ale o dvě soutěže výše, tj. v Okresním přeboru.

Papírové předpoklady začali domácí naplňovat hned od úvodního hvizdu rozhodčího Jelínka. Hosty zatlačili na jejich obrannou polovinu a brzy šli do vedení. Pavel Svoboda si narazil míč s Petrem Císařem a zblízka prostřelil teprve patnáctiletého Zedníka v brance Hodic. Hráči Benfici byli při chuti a postupně přidávali další branky. Za Hodice v závěru první půle korigoval na 1:6 asi nejlepší hráč hostí Dušan Surán.

Po změně stran už aktivita domácích hráčů opadla. Úroveň hry šla hodně dolů a brankostroj se na dlouhou dobu zastavil. Skóre se měnilo až dvacet minut před koncem, když se podruhé v zápase (a ne naposled) prosadil hostující Dušan Surán. Za domácí vzápětí kontroval z přímého kopu Pavel Svoboda a vrátil Slavoji pětibrankový náskok. To však bylo z pohledu domácích vše a dál už stříleli pouze hosté. Skóre se nakonec zastavilo na hokejových 7:5 pro domácí Slavoj.

Branky: Svoboda Pavel 3x , Herkner Josef 2x, Novotný Jakub a Císař Petr – Surán Dušan 3x, Biskup Luboš a Podařil Tomáš

Sestava: Pokorný (46. Vondruška) – Kubala, Gregor, Novotný J., Hubený – Švejda, Pittner, Novák, Herkner J. – Svoboda P., Císař – střídali hokejově: Šmach, Vondrák