Divizní Polná prověřila obranu Slavoje

Divizní Polná prověřila obranu Slavoje

TJ Slavoj Eurotech Třešť – Slavoj Polná

1 : 3 (1 : 2)

Další přípravné utkání před začátkem jarní části sezóny čekalo na A-tým mužů třešťského Slavoje netradičně ve středu 27. února 2019 v 18:15 hod. A netradiční byl i soupeř. Na umělé trávě v Třešti se představil divizní celek Slavoje Polná.

Svěřenci trenéra Michala Lovětínského měli od začátku jasnou územní převahu a prakticky hned z první vážnější příležitosti šli v 5. minutě do vedení. Postaral se o něj přízemní střelou třešťský odchovanec, jenž před začátkem tohoto soutěžního ročníku přestoupil právě do Polné, Štěpán Rod. O deset minut později už na světelné tabuli svítilo 0:2, to když se hostující hráč v domácím pokutovém území naskočil na centrovaný míč a hlavou rozvlnil síť za Davidem Peštou. Domácí fotbalisté zahrozili poprvé až po dvaceti minutách hry. O zdánlivě ztracený míč zabojoval Jirka Kříž a donutil hostujícího obránce poslat míč za brankovou čáru. Na následný rohový kop Pavla Svobody si naskočil Martin Mareš a hlavou orazítkoval břevno hostující branky. Prakticky vzápětí se po nárážečce s Jirkou Křížem řítil do šance Pavel Svoboda, ale těsně před šestnáctkou byl hostující obranou zastaven pouze za cenu nedovoleného zákroku. Míč si postavil Marek Novotný a vymetl levou šibenici 1:2. V dalším průběhu to byli opět hosté kdo častěji držel míč na svých kopačkách a několikrát nebezpečně ohrozili Peštovu branku, ale skóre už se do poločasu neměnilo.

Ani po změně stran se obraz hry příliš nezměnil. Divizní Polná dál diktovala tempo hry a na obranu domácích se valil jeden útok za druhým. Třešťským fotbalistům nelze upřít snahu, ba naopak, zaslouží si pochvalu. Proti o dvě třídy lepšímu soupeři se snažili kombinovat a hrát fotbal a neuchýlili se k pouhému nakopávání míčů. I ve druhém poločase se několikrát dostali na dostřel soupeřovi branky. Za zmínku stojí hlavička Dominika Klause po rohovém kopu a střela Pavla Svobody. Oba tyto pokusy však skončili nad brankou Polné. S přibývajícím časem domácím fotbalistům docházeli síly a hosté se tak stále častěji dostávali do zakončení. V brance Třeště však stál šikovný David Pešta, jenž díky několika skvělým zákrokům svůj tým podržel. Ve druhém poločase kapituloval pouze jednou a to když se před ním objevil osamocený útočník Polné a zakončil přesně.

Konečný výsledek 1:3 a především předvedená hra je dobrým příslibem do jarních bojů v I.A třídě.

Branka Třeště: 26. Marek Novotný

Rozhodčí: Jiří Nechvátal – Adam Pokorný, David Vondruška

Sestava: Pešta – Novotný M., Kříž Jan (46. Svoboda J.), Veselý, Lupač – Kříž Jiří, Nechvátal – Tausch (60. Klaus), Mareš, Ivan – Svoboda P.