S jižními sousedy se rozešli smírně

S jižními sousedy se rozešli smírně

TJ Slavoj Eurotech Třešť – SC Pfaffenschlag

1 : 1 (1 : 1)

Stalo se již tradicí, že v rámci zimní přípravy A-tým mužů Slavoje hraje přípravné utkání s rakouským celkem SC Pfaffenschlag. Fotbalisté z této dolnorakouské obce nacházející se necelých 70 kilometrů jižně od Třeště si oblíbili náš fotbalový areál a pravidelně každou zimu sem jezdí na tréninky a vždy zde sehrají několik přátelských utkání. Nejinak tomu bylo i letos. Před týdnem se zde rozešli smírně s vedoucím týmem I. A třídy Sokolem Bedřichov (3:3) a tento pátek 15. února 2019 změřili své síly s domácími fotbalisty.

Relativně početná divácká návštěva, značící po dlouhé zimní pauze hlad po fotbalu, viděla od úvodního hvizdu hlavního rozhodčího zajímavý duel. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu. V dobré příležitosti se ocitl třešťský Gutwald, ale „pelhřimovský“ Jan Dvořák v brance Pfaffenschlagu jeho střelecký pokus zlikvidoval. Na druhé straně byl hodně aktivní Martin Hron, jenž svou rychlostí často provětrával obranné řady Slavoje. Do vedení šli hosté zhruba po půlhodině hry. Postaral se o to třetí krajánek v rakouském dresu Jakub Göth. Jeho skrytá střela zpoza šestnáctky zapadla přesně za pravou tyčku Peštovi branky. Vzápětí mohl vyrovnat Gutwald, když se opět dokázal dostat s míčem sám před hostující branku. I tentokrát však ze vzájemné konfrontace vzešel vítězně „rakouský“ brankář. Vyrovnání se domácí hráči dočkali až v závěru prvního poločasu. Jirka Kříž prošel do pokutového území soupeře, přihrál Marešovi a ten rozehřál přihlížející fanoušky. 

Před nástupem do druhé půle domácí trenér Derganz vystřídal hned šestici hráčů. Hosté tolik možností prostřídat neměli a s přibývajícím časem na nich byla patrná únava. Přesto se párkrát dostali do zakončení, ale Kousal, jenž v brance Slavoje vystřídal Peštu, míč za svá záda nepustil. To před brankou Pfaffenschlagu bylo mnohem rušněji. V dobré příležitosti se několikrát ocitl Herkner, ale hostující strážce svatyně v brance čaroval. Přestože domácí i ve druhém poločase dobře napadali rozehrávku soupeře a hra se tak většinou odehrávala na jejich útočné polovině, vítěznou branku vstřelit nedokázali. Před dvěma lety skončil první vzájemný přípravný duel těchto dvou soupeřů vítězstvím hostí 3:6 (psali jsme zde), loni se zrodila remíza 4:4 (psali jsme zde), a tak ani na třetí pokus se nepodařilo třešťským fotbalistů svého rakouského „sparingpartnera“ porazit.

Branky: Mareš Martin – Göth Jakub

Rozhodčí: Nechvátal Jiří

Sestava: Pešta (46. Kousal) – Kubát, Novotný M. (46. Kříž Jan), Veselý (46. Svoboda J.), Lupač – Nechvátal, Kříž Jiří (46. Klaus, 75. Kříž Jiří) – Ivan, Gutwald (46. Mareš, 75. Novák), Mareš (46. Budíček) – Svoboda P. (46. Herkner P.)