O medailích rozhodovaly penalty

O medailích rozhodovaly penalty

Přesně čtyři týdny poté, co byla městská sportovní hala v Třešti svědkem vítězství starší přípravky Slavoje na domácím turnaji, uspořádali na stejném místě halový turnaj také trenéři a rodiče mladších žáků. I tentokrát přijalo pozvání sedm týmů z okolních měst a obcí, jenž byly rozděleny do dvou základních skupin po čtyřech účastnících (poslední účastnické místo samozřejmě patřilo domácím mladším žákům Slavoje). V nich se nejprve utkaly každý s každým a poté následovaly, dle pořadí ve skupině, zápasy o konečné umístění v turnaji.

Zajímavé souboje přinesla již utkání v základních skupinách. Ve skupině A zůstali bez bodu malí fotbalisté z Nové Včelnice. Další tři týmy (včetně toho domácího) si shodně připsaly dvě vítězství a jednu porážku a tak o konečném pořadí rozhodovalo skóre ze vzájemných zápasů této trojice. Z něj vzešli nejlépe mladší žáci Slavoje, naopak na jejich přemožitele z Počátek zbyla třetí příčka a tudíž postoupili pouze do bojů o 5. až 8. místo. Druhým postupujícím ze skupiny A tak byl celek Brtnice.

Ve skupině B bylo obrovským favoritem družstvo Slavoje Polná hrající Krajský přebor. Ale ani zde nebylo o překvapení nouze. O to se postarali mladší žáci z Jiskry Měřín, když nejprve dokázali uhrát s favoritem remízu 1:1, aby následně podlehli svým vrstevníkům z Batelova. Právě tato porážka nakonec do bojů o medaile poslala společně s Polnou celek 1. FC Batelov. Ze semifinálových duelů vzešli vítězně mladí fotbalisté Brtnice (Polnou zdolali 3:1) a stejně se vedlo i domácím Slavojákům, kteří smetli Batelov 5:1. Pravým vyvrcholením pak byly boje o medaile. Bronzové medaile si nakonec z Třeště odvezli mladší žáci Batelova, když porazili Polnou až po penaltovém rozstřelu. Rovněž finále musela rozhodnou střelba ze značky pokutového kopu. V něm byli úspěšnější mladší žáci Brtnice a na domácí Slavojáky tak zbyly stříbrné medaile. 

Nejlepším brankářem turnaje byl vyhlášen Filip Daněk, jenž v pěti utkáních pustil míč za svá záda pouze pětkrát. 

Ve žlutých dresech Slavoje se na turnaji představili (v závorce je počet vstřelených branek na turnaji): Filip Daněk, Tomáš Gregor (4), Matěj Svoboda (5), Adam Novotný (2), Kateřina Gregorová (3), Tobiáš Franta, Vojtěch Kříž, Jakub Němeček, Martin Cína (1) a Filip Košťál (1)

Výsledky domácích ve skupině A:

TJ Slavoj Třešť – TJ Sokol Brtnice  3 : 0 

TJ Slavoj Třešť – TJ Spartak Počátky  0 : 2

TJ Slavoj Třešť – TJ Nová Včelnice  7 : 1

Semifinále:

TJ Slavoj Třešť – 1. FC Batelov  5 : 1

Finále:

TJ Slavoj Třešť – TJ Sokol Brtnice  1 : 1 (p.k. 1 : 2)

Několik fotomomentek z turnaje od paní Křížové najdete zde.