Zlaté medaile zůstaly doma

Zlaté medaile zůstaly doma

Příjemného prostředí městské sportovní haly v Třešti využili malí fotbalisté Slavoje a jejich trenéři a za pomoci několika dobrovolníků, především z řad rodičů, uspořádali pro své vrstevníky z okolních měst halový turnaj. Kromě domácího celku přijalo pozvání dalších sedm týmů, které byly rozděleny do dvou základních skupin po čtyřech účastnících. V nich se nejprve utkaly každý s každým a poté následovaly, dle pořadí ve skupině, zápasy o konečné umístění v turnaji.

Ve skupině A si nejlépe vedli mladí Slavojáčci, když porazili Rantířov, Kamenici nad Lipou i Počátky. Ve skupině B si stejně suverénně počínali mladí fotbalisté Žirovnice, kteří zdolali celky Velkého Beranova, Pacova a Nové Včelnice. Vítězové obou skupin si poradili i v následném semifinále, ve kterém vyzvali druhý tým v pořadí opačné skupiny. Vyvrcholením turnaje pak bylo finále. Malí fotbalisté třešťského Slavoje si proti svému jmenovci z Žirovnice brzy vytvořili tříbrankový náskok a prakticky tak rozhodli o zisku zlatých medailí. Hosté se sice snažili utkání zdramatizovat, ale nejlepší brankář turnaje Tomáš Gregor byl proti. Jeho spoluhráči v poli si pak zbytek utkání užívali a po nádherných kombinačních akcích zakončovali do prázdné branky. Skóre na světelné tabuli se po patnácti odehraných minutách zastavilo na konečných 6:0. Bronzové medaile v dramatickém souboji, jenž nakonec musela rozhodnout až střelba ze značky pokutového kopu, pro sebe vybojovali malí fotbalisté Pacova, když jejich utkaní o třetí místo proti týmu z Počátek skončilo nerozhodně 2:2.

Nejvíce branek v třešťském dresu zaznamenal Matěj Svoboda s deseti přesnými trefami. O jedinou branku ho předčil nejlepší hráč turnaje Jakub Bártů z celku poraženého finalisty. Dvě přesné trefy navíc zaznamenal Přemysl Strnad z Velkého Beranova a získal pomyslnou korunu krále střelců. 

Ve žlutých dresech Slavoje se na turnaji představili (v závorce je počet vstřelených branek na turnaji): Tomáš Gregor, Matěj Svoboda (10), Dominik Štancl, Adam Červený (3), Adam Hink (6), Vojtěch Kříž (3), Kateřina Košťálová (1) a Lukáš Melichar (2). Adriana Šebelová, která byla rovněž v nominaci, do turnaje nakonec pro nemoc nezasáhla.

Výsledky domácích ve skupině A:

TJ Slavoj Třešť – TJ Ježek Rantířov  5 : 1 

TJ Slavoj Třešť – TJ Slovan Kamenice n/Lipou  6 : 2

TJ Slavoj Třešť – TJ Spartak Počátky  2 : 0

Semifinále:

TJ Slavoj Třešť – TJ Slavoj Pacov  6 : 1

Finále:

TJ Slavoj Třešť – TJ Slavoj Žirovnice 6 : 0 

Několik fotomomentek z turnaje od paní Štanclové najdete zde.