Žáci si odnesli vánoční dárek.

Žáci si odnesli vánoční dárek.

Závěr roku 2018 si fotbaloví mladší a starší žáci Slavoje zpestřili nejprve na ledě a poté v oddílové klubovně vánoční besídkou. V sobotu 22. prosince se nejprve krátce po poledni sešli na zimním stadionu v Telči, kde pro ně a jejich rodinné příslušníky byla na 60 minut rezervovaná celá hala včetně šatny. Ti zkušenější bruslaři si na dvou třetinách ledové plochy zahráli hokej a ti méně zdatní a maminky si na zbytku hřiště volně zabruslili. Po hodině strávené na bruslích toho všichni měli tak akorát a tak se přesunuli zpět do Třeště do klubovny Slavoje. 

Na úvod předvánočního posezení trenéři Jirkové Gregor a Zamastil krátce zhodnotili podzimní část sezóny a odměnili drobnými dárky od Lionsportu dva nejlepší hráče v každé kategorii. Rozhodujícím kritériem přitom nebyla fotbalová dovednost, ale poctivá docházka a snaha na sobě pracovat. V kategorii mladších žáků byli oceněni Jakub Němeček a Martin Cína. V kategorii starších žáků pak Ondřej Pátek a Kurt Krafka. Gratulujeme. Vánoční dárek od trenérů ale dostali všichni přítomní žáčci. Tím dárkem byla pletená zimní čepice s logem Slavoje.

Poté se již naplno rozjela zábava. Drobného občerstvení a pití bylo dostatek nejen pro děti, ale i pro rodiče. Většina mladých fotbalistů si vyzkoušela hru FIFA 2019 na PlayStationu či Xboxu a zapojila se i do turnajového pavouka. V průběhu večera došlo i na vědomostní kvíz, ke kterému se proti sobě postavilo družstvo rodičů proti družstvu žáků. Vedoucí mužstva Jaroslav Kříž s trenérem Jiřím Gregorem si připravili otázky zaměřené na fotbal a to především na ten mládežnický a třešťský. O jediný bod byli nakonec lepší mladí fotbalisté Slavoje a rozdělili si sladkou odměnu.

Několik fotomomentek ze zimního stadionu a fotky oceněných žáků najdete zde.