Divoká přestřelka body domácím nepřinesla

TJ Slavoj Eurotech Třešť – TJ Jiskra Dobronín

3 : 4 (3 : 2)

Další, už 11. kolo měla o uplynulém víkendu na pořadu I. A třída Kraje Vysočina skupina A. Třešťští fotbalisté v něm v neděli 14. října 2018 přivítali na domácím hřišti celek Jiskry Dobronín. Stejně jako týmu Slavoje, rovněž hostům se po dobrém vstupu do soutěže přestalo dařit a postupně klesá průběžnou tabulkou. Na hřišti se tak dal očekávat hodně vypjatý souboj.

Fanoušci, kteří nestihli začátek utkání, jež byl naplánován na patnáctou hodinu museli být po příchodu na stadion zděšení. V desáté minutě už totiž na světelné tabuli svítilo 0:2. Nejprve se už ve 3. minutě prosadil elitní hostující střelec Tomáš Sedláček, když proměnil pokutový kop. Ten nařídil hlavní rozhodčí Janovský, když se gólman Pokorný vrhl pod nohy hostujícího útočníka. Vyrovnat mohl v 6. minutě Pavel Svoboda, který využil chyby stopéra hostí. Jonáše v brance Dobronína sice přehodil, ale mířil pouze do tyče. Po deseti minutách hry se opět radovali hosté. Na přímý volný kop si naskočil Laňka a těsně před vybíhajícím Pokorným jej poslal hlavou do sítě. Navýšit vedení hráčů Jiskry mohl ve 31. minutě Sedláček, ale mířil mimo tři tyče. Poté přišla desetiminutovka, během níž domácí tým dokázal otočit vývoj utkání. Nejprve si z levého křídla navedl míč na osu hřiště Pavel Svoboda, aby jej vzápětí poslal do protipohybu brankáři přesně k tyči. O dvě minuty později se poprvé v utkání prosadil Herkner, když hlavou usměrnil míč do sítě po přímém volném kopu Pavla Svobody. Pět minut před přestávkou poslal gólman Pokorný dlouhý výkop až za hostující obranu, kam si seběhl Herkner a přehodil vybíhajícího Jonáše 3:2. Když pak v poslední minutě vychytal Pokorný Sedláčka, odcházeli do kabin spokojenější domácí fotbalisté.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji hosté z Dobronína. Dobře bránili a nepouštěli hráče Slavoje na dostřel vlastní branky. A naopak sami po zisku míče podnikali rychlé protiútoky a tlačili se do zakončení. První velkou příležitost vyrovnat měli hosté v 53. minutě, ale Chramosta v dobré pozici přestřelil. Po hodině hry poslal gólman hostí dlouhý míč na Tomáše Sedláčka, kterého nedokázala obrana Slavoje uhlídat (opět) a ten střelou podél vybíhajícího Pokorného srovnal skóre. Ani vyrovnávací branka domácí hráče neprobudila, ba naopak. Fotbalisté Třeště byli stále více nervóznější, kazili i jednoduché přihrávky a stále více se uchylovali k dlouhým odkopům. Z jejich hry se úplně vytratila kombinace po zemi a vzduchem to proti silnému větru nešlo. Od vyrovnávací branky hostí uběhlo pouhých pět minut, když se po rychlém zisku míče ještě na útočné polovině ocitl sám v šestnáctce domácích Richard Svoboda. Obrana Slavoje mu dala dostatek času a prostoru si míč zpracovat, zamířit a střelou k tyči vrátit vedení na stranu hostujícícho celku. Trenér Slavoje poté prostřídal některé hráče a poslal do zápasu dravé mládí, ale ani to nepomohlo a za celý druhý poločas domácí branku hostí neohrozili. Fotbalisté Slavoje tak na vítězství čekají již šet kol, během nichž si připsali pouze jediný bod za remízu na hřišti předposlední Telče a pět porážek. Navíc v každém ze šesti posledních utkání inkasovali minimálně tři branky.

trenér František Cvach k utkání:

„Věděli jsme, že hosté to hrají na dlouhé míče, jimiž většinou hledají Sedláčka, přesto jsme ho nedokázali uhlídat. Před zápasem jsme si řekli, že to budeme hrát po zemi kombinačně, ale sami jste viděli, že to nakonec dopadlo úplně jinak. Do druhé půlky jsme nastupovali s náskokem jediné branky, ale místo, abychom míč podrželi a v klidu kombinovali, tak furt kopeme dlouhé míče a chceme dávat finálovku už z vlastní půlky. Nakonec jsme v podstatě hostům tři body darovali. Opakuje se to už kolikátý zápas. Děláme spoustu individuálních chyb a následně dostáváme spoustu laciných branek.“

Branky: 32. Svoboda Pavel, 34. a 40. Herkner Petr – 3.(p.k.) a 61. Sedláček Tomáš, 10. Laňka Lubomír, 65. Svoboda Richard

Rozhodčí: Janovský Aleš – Holub Radim, Jirsa Miloš

ŽK: 3:3

Sestava: Pokorný – Tausch, Svoboda J., Doležal (70. Novotný J,), Veselý – Krejčí (83. Kubát), Nechvátal (73. Kantor), Gutwald (77. Kříž Jiří), Mareš – Svoboda P., Herkner